Zaręczyny? Ale jak?

Dodane przez administrator
10
styczeń

Większość kobiet wspomina swoje zaręczyny jako jedną z najromantyczniejszych chwil w jej życiu. W pamięci mężczyzn ten dzień chyba bardziej zapisuje się jako dzień pełen stresu.

Ta chwila dla mężczyzny niesie wiele trudnych decyzji. Po pierwsze – pierścionek zaręczynowy. Zakup pierścionka zaręczynowego budzi u mężczyzn wiele obaw. Na ogół jest to pierwszy kupowany przez niego pierścionek, a poza tym musi się spodobać jego przyszłej żonie, no i przede wszystkim jaki rozmiar? Dokonując wyboru pierścionka zaręczynowego należy głównie kierować się osobowością, stylem ukochanej. Wcześniej warto zwrócić uwagę na biżuterię, którą nosi, albo delikatnie podpytać podczas wspólnych zakupów.

Gdy mężczyzna dokona wyboru wzoru pierścionka, pojawia się kolejny dylemat – czy będzie on pasował na palec wybranki? Jest kilka sposobów na to, by wybrać właściwy rozmiar pierścionka. Sposób naukowy, to zmierzenie wewnętrznej średnicy jednego z noszonych przez przyszłą narzeczoną pierścionków. Inną metodą jest sprawdzenie, na który palec twojej ręki mieści się jej pierścionek. Można też zapytać mamę lub przyjaciółkę ukochanej – one zapewne mają większe rozeznanie w tej kwestii. Oczywiście wszystko należy zrobić bardzo dyskretnie. A jeżeli nie uda się dopasować idealnego pierścionka, to zawsze można go powiększyć lub zmniejszyć. Po drugie – gdzie się oświadczyć? Sposobów na poproszenie ukochaną o rękę jest bardzo wiele. Taki moment pamięta się do końca życia, więc warto uczynić tę chwilę wyjątkową. Może to być romantyczna kolacja we dwoje w oryginalnym miejscu, czy mały piknik na łące. Wszystko zależy od własnej inwencji twórczej.
Po nie oficjalnych oświadczynach, należy zorganizować zaręczyny dla rodziców, podczas np. wystawnego obiadu lub kolacji w domu przyszłej panny młodej. Należy zadbać wtedy o odpowiednią oprawę. Zgodnie z tradycją przy stole przyszły teść powinien usiąść po prawej stronie matki narzeczonej, a przyszła teściowa po lewej stronie jej ojca. Żeby wszystko odbyło się jak należy narzeczony powinien wręczyć bukiet kwiatów nie tylko swojej ukochanej, ale również jej mamie. Ponadto narzeczony może wręczyć przyszłemu teściowi wykwintny alkohol. Może być to whisky, gin, lub dobra wódka (na pewno nie piwo i nie tanie wino). Po trzecie – co powiedzieć? Podczas kameralnych zaręczyn mężczyzna powinien powiedzieć tylko to, co czuje. Zapewne jego ukochana będzie tak zaskoczona i szczęśliwa, że nie będzie pamiętała, jaką mowę wygłosił jej przyszły mąż. Jeżeli zaręczyny odbywają się wraz z rodzicami, mężczyzna powinien poprosić przyszłych teściów o rękę ich córki. Ponadto może podkreślić jak ważna jest dla niego narzeczona, że ją bardzo kocha i bardzo mu zależy, aby rodzice zgodzili się na ślub. Zapewne wpłynie to bardzo pozytywnie na przyszłych teściów.

Post a Comment