Kalendarz przyszłej Młodej Pary

Dodane przez administrator
21
styczeń

Kiedy zaczynać planowanie ślubu? jaki jest odpowiedni termin na rozpoczęcie planowania?.
To wydarzenie, będziecie pamiętać do końca życia, jest niepowtarzalnym wydarzeniem w waszym życiu dlatego warto dobrze go zaplanować. Ale kiedy? ile wcześniej? wiele pytań, lecz nie ma konkretnej odpowiedzi, iż czasami rok to za mało albo za dużo 🙂
Musimy jednak pamiętać że wiele firm związanych z branżą ślubną ma coraz mniej wolnych terminów, a nawet wiele rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Najtrudniej zarezerwować coś w tzw. „sezonie” a więc między czerwcem a wrześniem. Dlatego proponujemy zacząć organizacje przynajmniej 12 miesięcy wcześniej.

A więc poklei jak, i za co naszym zdaniem najlepiej zająć się najwcześniej:

12 miesięcy przed
Najważniejsze to data ślubu, najlepiej konkretny miesiąc na początek by co do dnia mieć możliwość wyboru, przybliżone miejsce wesela, okolica, lub miasto. Określcie wysokość budżetu jaką w tej chwili macie, a jaki możecie mieć. Przyda się także już wstępna liczba gości, by mniej więcej móc określić koszta wesela. Podejmijcie decyzję czy uroczystość będzie skromna, rodzinna czy raczej huczna. Bardzo często są coraz modniejsze targi ślubne, na których możemy nabyć cenna wiedzę i pomoc przy dalszym planowaniu.

10 miesięcy przed
Czas porozmawiać o budżecie końcowym, zapytać czy rodzice będą w stanie pomóc czy raczej warto poszukać kredytu w banku. Zaplanujcie gdzie i kiedy będziecie chcieli spędzić miesiąc miodowy. Porównajcie oferty lokali, sal weselnych i restauracji, w przypadku tego ostatniego warto odwiedzić ja jako gość, spróbować jedzenia, i innych dodatków. Zaobserwować jaka panuje atmosfera w lokalu czy restauracji, jaka jest załoga i obsługa.
8 miesięcy przed
Czas poszukać świadków, oraz spotkać się wspólnie z rodzinami, by porozmawiać o konkretnej liście gości, wyborze sali, organizacji.
Już szukajmy fotografa, kamerzysty, orkiestry, auta do ślubu, iż są to firmy z bardzo napiętym grafikiem i terminami. Zastanawialiśmy się czy wybór firmy nie powinien być już w 12 miesiącu, ale to wszystko zależy od okolicy i miejscowości, w dużych miastach z terminami jest różnie.
Warto już ustalić konkretny dzień, podpisać umowy, uiścić zaliczki, aby mieć umowę w ręku z świadomością iż nikt nam już terminu nie zarezerwuje 🙂

6 miesięcy przed
Jest to najlepszy moment aby przyszła Pani młoda już poszukiwała sukni ślubnej, i czas na podjęcie decyzji, czy kupujemy nową, używaną czy wynajmujemy iż na poprawki musimy dać minimum miesiąc. Pan młody na to w prawdzie ma jeszcze czas, ale gdyby już ustalił czy będzie to smoking czy garnitur, zdecydowanie ułatwiło by to Pani młodej dobór sukni.

4 miesiące przed
Zacznijcie kompletować dokumenty, jakie będą potrzebne Wam do zawarcia związku małżeńskiego. Wykaz i opis dokumentów znajdziecie na naszym portalu.
Jeśli chcecie zadbać o swoją figurę, to jest to ostatni dzwonek na rozpoczęcie działań.
Jest to dobry czas na złożenie podania o urlop w pracy.

3 miesiące przed

Wybierzcie i zakupcie obrączki i zamówcie zaproszenia ślubne. Prawdopodobnie będą potrzebne Wam również winietki oraz podziękowania dla gości które opisaliśmy w dziale, podziękowania dla gości. Czas porozmawiać o wystroju sali, kościoła.

2 miesiące przed

Najwyższy czas na rozdanie zaproszeń na uroczystość. Pamiętajcie o wręczeniu osobistym gościom mieszkającym niedaleko Was i bliskiej rodzinie. Pozostałym, wystarczy wysłać je listownie. Ustalcie przebieg uroczystości w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego.
Dobierzcie odpowiednie dekoracje, kwiaty czy muzykę. Ustalcie z orkiestrą czy Dj’em repertuar, zabawy, oczepiny.
Potwierdźcie dokładne godziny z fotografem i kamerzystą.

1 miesiąc przed

Zamówcie tort weselny i ciasta.
Zakupcie alkohol i napoje chłodzące.
Panna Młoda nie może zapomnieć o zarezerwowaniu wizyt u kosmetyczki i fryzjera.
Dokonajcie ostatecznych przymiarek strojów ślubnych i wszystkich dodatków.
Zamówcie kwiaty: bukiet ślubny i stroik do butonierki.
Panna Młoda powinna zrobić próbną fryzurę oraz makijaż.

1 tydzień przed

Spotkajcie się ze świadkami i ustalcie, co będzie należało do ich obowiązków.
Potwierdźcie zlecenia wszystkich usługodawców.
Przewieźcie napoje chłodzące i alkohol do restauracji.
Jeżeli bierzecie ślub kościelny, spotkajcie się z duchownym w celu ustalenia szczegółów Waszej uroczystości.

4 godziny przed
A teraz głęboko oddychajcie, spokojnie, bez nerwów i nawet zaufajcie fotografowi/kamerzyście, większość z nich jest przy was cały czas, to oni dziś myślą zdrowo, pomogą, doradzą tylko dajcie im szansę. Rodzina, czy rodzice, są tak samo jak wy zdenerwowani i zestresowani więc także jak wy coś mogą zapomnieć. I najważniejsze bawcie się dobrze to Wasze wesele, Wasz ślub, Wasz Wymarzony Ślub.

Post a Comment