Ślub w Paryżu ?

Dodane przez administrator
3
czerwiec

Kto nie marzy o ślubie w Paryżu? Wiele polskich par decyduje się przeżyć ten wyjątkowy dzień w Paryżu.
Wszystkie pary, które myślą o ślubie w stolicy Francji muszą na początek zająć się kilkoma sprawami.

Przede wszystkim, żeby zawrzeć związek małżeński warunkiem koniecznym jest posiadanie przez obu małżonków wyłącznie polskiego obywatelstwa. Niestety osoby z podwójnym obywatelstwem nie mogą starać się o ceremonię w Ambasadzie Polski.
Oczywiście muszą być także pełnoletni.
Jeżeli chodzi o świadków, mogą oni być obcego pochodzenia (lub posiadać podwójne obywatelstwo). Muszą jednak mówić po polsku w stopniu wystarczającym do zrozumienia oświadczeń urzędowych składanych podczas ceremonii ślubnej.
Musimy także pamiętać o opłatach urzędowych które wynoszą około 500 euro którą należny uiścić najpóźniej dzień przed ślubem.

Jeżeli już macie odłożone oszczędności, pozostaje Wam jedynie ustalić datę planowanego ślubu. Musicie jednak pamiętać, że ceremonie przed polskim Konsulem w Ambasadzie odbywają się jedynie w piątki. Najlepiej więc zarezerwować datę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Odbywa się to w bardzo prosty sposób. Wystarczy wysłać drogą mailową ( paris.wk.info@msz.gov.pl) lub faxem (00 33 1 43 17 34 3) kserokopie obu stron ważnych dowodów osobistych lub paszportów nowożeńców oraz świadków. Następnie otrzymacie od Ambasady potwierdzenie (również drogą mailową) z listą wymaganych dokumentów i adresem, na który należy je wysłać. Pocztą przysłany zostanie Wam natomiast formularz wniosku o zawarcie małżeństwa. Po wypełnieniu i podpisaniu go przez obojga narzeczonych, należy niezwłocznie odesłać do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Paryżu.

Najpóźniej półtora miesiąca przed ustaloną datą ślubu, Konsulat musi dostać odpisy aktów urodzenia obojga narzeczonych (zielone formularze), wydane przez Urzędy Stanu Cywilnego w Polsce. Co ważne, muszą one być wydane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.

Jeżeli jeden z narzeczonych był już w związku małżeńskim, musi dostarczyć również oryginał odpisu aktu poprzedniego małżeństwa, z adnotacją o jego ustaniu (przez rozwód lub zgon współmałżonka). Kolejnym i ostatnim dokumentem jest oświadczenie obu nowożeńców o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego. Jeżeli oboje zainteresowanych mieszka we Francji na stałe, to wystarczy umówić się na wizytę w Konsulacie i podpisać gotowy już formularz nie wcześniej niż 3 miesiące, ale nie później niż 30 dni przez ślubem. Jeżeli natomiast zameldowani na stałe jesteście w Polsce, to dokument ten wydawany jest w Urzędzie Stanu Cywilnego. Musicie się po niego stawić osobiście.
Administracyjnie to już wszystko. Organizacyjnie pamiętajcie jednak, że w dniu ceremonii musicie być na miejscu 30 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia. Nie zapomnijcie też o dowodach osobistych lub paszportach. Bez nich ceremonii nie będzie. I jeszcze jedno – sala ślubna może pomieścić jedynie 12 osób.

Tyle o rzeczach nieprzyjemnych i formalnych, co do przyjemności i niesamowitego przeżycia nie musimy chyba mówić. Wiele osób widziało Ślub w Paryżu przynajmniej raz w życiu (filmy, teledyski) a najważniejsze jest to iz jest to już dla nas osiągalne. Zdjęcia poniżej mówią same za siebie 🙂

Bardzo ważne jest także to by znaleźć rzetelną i uczciwą firmę która może zająć się organizacją ślubu w Paryżu a koszta wcale nie są duże i dosyć rozsądne, do tego możemy zamówić przejażdżkę po różnych niesamowitych miejscach.
Firma która zajmuje się kompleksowo organizacją Ślubu w Paryżu to:

AutoParis

Ślub w mieście romantycznej miłości powinien być wyjątkowy. Chętnie pomożemy w organizacji tego wydarzenia, aby narzeczeni i zaproszeni goście nie musieli się o nic martwić.

Zadbamy o wszelkie aspekty, związane z organizacją ślubu i wesela:

→ pomożemy przejść drogę formalną, aby ślub poza granicami Polski był możliwy

→ zorganizujemy transport narzeczonych i gości

→ zapewnimy nocleg Młodej Parze (hotel lub prywatny apartament)

→ pomożemy w organizacji przyjęcia – współpracujemy z restauracją MAT CAFE

→ zaprosimy profesjonalnego wizażystę i stylistę, aby narzeczeni poczuli się naprawdę wyjątkowo

→ zapewnimy fotografa ze Studia Fotograficznego ARTJANI, oprawę muzyczną i florystyczną

→ zorganizujemy atrakcje, które nie pozwolą Wam i Waszym gościom na nudę (sesja zdjęciowa Młodej Pary, zwiedzanie Paryża z przewodnikiem)

Więcej informacji na stronie:
autoparis.pl/slub-w-paryzu-2

Post a Comment