Makijaż ślubny krok po kroku

Dodane przez administrator
6
styczeń

Najważniejsze w makijażu ślubnym jest to, aby podkreślał on urodę panny młodej, pasował do kreacji i był trwały.

Tak naprawdę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować wykonać go samodzielnie. Wystarczy tylko trzymać się kilku podstawowych zasad i wskazówek.

Makijaż ślubny jest w pewnym sensie połączeniem kilku różnych jego rodzajów i stylów:

makijażu dziennego – powinien być delikatny i dyskretny, dostosowany do światła dziennego

makijażu fotograficznego – powinien dobrze kryć niedoskonałości i być dopasowany do światła sztucznego

makijażu wieczorowego – powinien być trwały tak, żeby utrzymał się całą noc i nie wymagał wielu poprawek

powinien zawierać elementy kamuflażu – powinien dobrze kryć wszelkie niedoskonałości np. wypryski, blizny, sińce pod oczami
Warto oczywiście skorzystać z oferty profesjonalnej wizażystki, która umie łączyć te wszystkie elementy makijażu. Nie oznacza to jednak, że nie możesz spróbować wykonać go sama.

Jeśli zdecydowałaś się samodzielnie wykonać swój ślubny makijaż, skorzystaj z poniższego mini poradnika, który krok po kroku omówi w jaki sposób to najlepiej zrobić:

Wykonanie makijażu należy zacząć od nałożenia odpowiedniego dla twojej skóry kremu do twarzy. Krem powinien mieć lekką konsystencję i nie powodować świecenia.

Kolejny krok to odpowiednia dla twojej cery baza pod podkład, która poprawi trwałość makijażu i wygładzi wszelkie nierówności. Bazę nakładamy szczególnie na miejsca najbardziej świecące takie, jak czoło, nos, podbródek.

Podkład – idealnym rozwiązaniem jest wybór dwóch odcieni, jasnego i ciemnego. Pozwolą one już na tym etapie wymodelować kontury twarzy.

Korektor – tuszujemy ewentualne wypryski, plamki plus korektor pod oczy. Korektory oczywiście powinny być odpowiednio dopasowane do rodzaju i koloru skóry.

Puder – Powinien być transparentny, aby zmatowił cerę i nie obciążał zbytnio skóry. Pamiętaj o nałożeniu pudru również na szyję, dekolt i ramiona – jeżeli twoja suknia je eksponuje.

Na tak przygotowaną twarz nakładamy róż, który dodaje świeżości, podkreśla kontur twarzy i dodaje twarzy naturalnego wyglądu. Róż oczywiście musi współgrać z całością makijażu.

Kolejny etap to cienie. Odpowiednio dobrana kolorystyka powinna być w cieniach matujących, delikatnie rozświetlających, mogą być lekko opalizujące. Należy unikać perłowych cieni, które obciążają oko i wyglądają niekorzystnie na zdjęciach.

Dopełnieniem całości makijażu są rzęsy. Można je staranie wytuszować, najlepiej wodoodpornym tuszem lub skorzystać z wcześniej doklejonych sztucznych rzęs. Dobrym rozwiązaniem jest naklejenie kilku fragmentów sztucznych rzęs w kącikach oczu – można to wykonać samodzielnie. Takie sztuczne kępki kupuje się razem z odpowiednim klejem.

Ostatni akcent to usta. Warto obrysować je konturówką, nałożyć pomadkę, a na sam środek ust położyć dodatkowo błyszczyk, który doda pełności i podkreśli kolor ust.

Makijaż ślubny można dodatkowo utrwalić specjalnym do tego utrwalaczem. Pamiętaj, że podobnie jak profesjonalna wizażystka, warto wykonać makijaż próbny, najlepiej na kilka tygodni przed ślubem. Dużo wcześniej wypróbuj różne jego warianty tak, żeby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

Post a Comment