Klipsy do włosów – najważniejsze informacje

Dodane przez administrator
20
maj

Klipsy do włosów są nie tylko jednymi z najczęstszych rodzajów akcesoriów do włosów, są również znane jako najbardziej elastyczne i przydatne. Używane głównie do utrzymywania włosów na miejscu, klipsy mogą być również używane jako pomoc w stylizacji włosów i suszeniu oraz jako środek do stworzenia świetnego oświadczenia o modzie.

Ten rodzaj akcesoriów do włosów jest również dostępny w wielu różnych typach. Niektóre klipsy do włosów są wykonane tak, aby utrzymać grube masy włosów, podczas gdy niektóre są przeznaczone do przechowywania cienkich pasm włosów. Jednym z najpopularniejszych rodzajów klipsów jest klips bananowy.

Ten klips jest zaprojektowany z zębami po obu stronach i służy do trzymania i blokowania włosów z tyłu karku. Mierząc około 5 do 6 cali długości, klips bananowy zabezpiecza włosy od karku do góry, dzięki czemu włosy wydają się nieco dłuższe niż w rzeczywistości. Klipy bananowe były bardzo popularne w 1980 roku.

Klipsy aligatora

Klipsy aligatora, czasami nazywane  klipsami krokodyla, to kolejny klasyczny rodzaj spinki do włosów. Bardzo przypominający szczęki aligatora, bo który jest zbudowany ze sprężyny. Sprężyna lekko trzyma i chwyta włosy małymi, spiczastymi zębami, stąd nazwa „klips aligatora„. Górna połowa tego klipsa jest często ozdobiona tkaniną, koralikami lub kryształami.

Klipsy motylkowe

Klips motylkowy, zwany także sprzęgłem, szczęką lub klipsem do pazurów, to kolejny rodzaj akcesoriów do włosów, który pozostaje popularny pomimo ewolucji spinek do włosów, która miała miejsce na przestrzeni lat.

Był szeroko stosowany w latach 80., powrócił w latach 90. i nadal jest popularnym wyborem w 2011 roku. Charakteryzuje się dwoma grzebieniami z dużymi zębami, klips ten może utrzymywać grube włosy na miejscu, długie lub krótkie, ponieważ jest utrzymywany razem przez potężną sprężynę.

Ten zacisk jest często używany do uzyskania dwóch różnych rodzajów fryzur, koka lub fryzury typu kucyk. To, co może być najnowszym trendem w akcesoriach do włosów, to bumpity. Wprowadzone w 2008 roku bumpity służą przede wszystkim do zwiększenia objętości włosów i stworzenia atrakcyjnej pufy na głowie.

O tym warto pamiętać!

Klipsy do przedłużania włosów stały się również popularnym rodzajem akcesoriów do włosów. Te klipsy, z przymocowanymi do nich ludzkimi lub sztucznymi włosami, są popularne wśród tych, którzy muszą stworzyć iluzję posiadania dłuższych i grubszych włosów.

Używanie spinki do przedłużania włosów jest zdecydowanie najlepszym sposobem na upiększenie i zmianę fryzury bez większego wysiłku. Obecnie na rynku dostępnych jest o wiele więcej rodzajów klipsów do włosów, od najprostszych i najstarszych typów po najnowsze i najmodniejsze.

Sekretem zakupu najlepszej spinki do włosów jest rozważenie rodzaju włosów, a także sposobu, w jaki klips będzie używany. Klipsy są świetne do przypinania włosów z twarzy podczas stylizacji lub przycinania, ale są również świetne do stylu na własną rękę.

Bardzo małe klipsy do pazurów to świetny sposób na złapanie i przytrzymanie cienkich włosów z twarzy i są wspaniałą opcją do stosowania u małych dzieci, które nie będą siedzieć spokojnie podczas długiej sesji stylizacji włosów.

Większe klipsy do pazurów mogą być używane samodzielnie, aby utrzymać kok na miejscu lub zamiatać wszystkie włosy w górę i z szyi w zmodyfikowanym kucyku. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wybranie kilku klipsów do pazurów w kilku różnych rozmiarach, abyś mógł łatwo stylizować włosy, jak chcesz.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich klipsów do włosów zależy od Twojego stylu i potrzeb modowych oraz rodzaju włosów, z którymi pracujesz.

Wiele rodzajów spinek do włosów nazywa się „barrettes”, ale w najbardziej podstawowym przypadku barrette to ozdoba do włosów, która jest albo pojedynczym kawałkiem formowanego plastiku, który składa się i zatrzaskuje razem, albo pojedynczym paskiem cienkiego metalu wygiętym w płaski klips.

Klipsy do włosów występują w kilku różnych formach – proste lub bardzo ozdobne i tak kosztowne jak drobna biżuteria. Wybór odpowiedniej spinki do włosów zależy od Twojego stylu i potrzeb modowych oraz rodzaju włosów, z którymi pracujesz. Więcej znajdziesz tutaj.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Post a Comment