Zaskocz swoich gości oryginalnymi zabawami weselnymi

Dodane przez administrator
14
lipiec

Według tradycji po oczepinach przychodzi czas na gry, konkursy i zabawy weselne. To jeden z tych elementów, który nie uległ większym zmianom na przestrzeni lat. Także wśród samych zabaw ustalił się pewien kanon – nie może obyć się bez gry w fanty/krzesełka czy testu zgodności dla Młodej Pary. Warto jednak zaskoczyć gości czymś ciekawym i niespodziewanym – oto kilka pomysłów na oryginalne zabawy weselne.

Śpiewać każdy może…

Wielu z nas marzyło nie raz, by choć na chwilę zabłysnąć na scenie. Wesele to świetna okazja, by dać pole do popisu swoim umiejętnościom wokalnym i ukrytym talentom. Karaoke może być samo w sobie jedną z zabaw weselnych – zorganizujmy konkurs na gwiazdę estrady! Możemy też włączyć je do innych gier i konkursów. Na przykład ten z małżonków, który przegra w quizie „Jak dobrze znasz swoją drugą połówkę?” musi wykonać w ramach przeprosin wybrany utwór. Możliwości są tu niemal nieograniczone.

3, 2, 1 – uśmiech

Nie każdy może lubić śpiewać, jednak niemal wszyscy posiadają telefon komórkowy z aparatem. Dlaczego nie wykorzystać tego do urządzenia konkursu na najlepsze selfie weselne? Ciekawym rozwiązaniem jest też fotobudka. Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny w Dworze Korona Karkonoszy: „Fotobudka to bardzo popularna ostatnio atrakcja weselna. Specjalnie na tę okazję mamy do dyspozycji peruki, okulary, kapelusze, boa i inne gadżety, z których weselnicy bardzo chętnie korzystają”. Takie oryginalne zdjęcia weselne na wesoło będą świetną pamiątką zarówno dla Pary Młodej, jak i gości.

Kwestia smaku

Na weselu świetnie sprawdzi się także konkurs ślepego smaku. Uczestnicy z zawiązanymi oczami będą musieli odgadnąć przyprawę, jaki smak ma nalewka, wymienić jak najwięcej składników deseru czy rozpoznać owoc po dotyku. Warto pomyśleć też o upominkach dla zwycięzców. Joanna Hoc-Kopiej dodaje: „Na prośbę Młodych Par mamy w ofercie własne kawy, piwa rzemieślnicze czy przetwory. Doskonale sprawdzają się one jako prezenty dla gości, czy też nagrody w różnych zabawach weselnych”. Z pewnością sprawi to, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej zażarta, a zabawa przednia.

Nie zapominajmy także, że wesele to przede wszystkim celebracja miłości i wielkiego kroku w życiu Młodej Pary. Tak jak wszystkie inne elementy wesela, również gry i zabawy powinny być zgodne z gustami i upodobaniami małżonków. Najważniejsze, by tego dnia królowała radość, a na twarzach cały czas gościł uśmiech.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Przy współpracy z portalem O ślubie

Post a Comment