Zaręczyny po włosku

Dodane przez Dominika Rycak
24
październik

Usiedliśmy w restauracji przy pięknym świetle latarni, a z oddali słychać ulicznego skrzypka. Pyszne jedzenie, dobre wino, jak na Rzym przystało. Uśmiech i radość z trwającej chwili. Długi spacer za rękę i nagle toczy się sytuacja, której najmniej się spodziewałam… uklęknął na kolano i nietypowo zapytał: „Czy zostanę z nim na zawsze?”. Łzy popłynęły, uśmiech nie schodził mi z buzi, ale oczywiście się zgodziłam, chociaż na początku mu nie wierzyłam w to co mówi i robi.

Tak wyglądały moje zaręczyny. To tylko krótki opis z kilku godzin spędzonych razem, którym towarzyszyły duże emocje i bliskość.

Jak powinny wyglądać zaręczyny?

Nie ma złotego środka. Każda kobieta marzy o czymś innym. To wy – faceci powinniście to najlepiej wiedzieć, bo tą są wasze kobiety, a kto zna je lepiej niż wy sami. Kwiaty to mega piękny gest, ale uważam, że to tylko dodatek, ale nie rzecz niezbędna. Pięknie wyglądają, ale nie wyobrażam sobie zabrać ze sobą do samolotu bukietu róż, więc bardzo się cieszę, że ja ich osobiście nie dostałam. Miejsce, które wybierzecie też zależy od preferencji waszych i waszych przyszłych żon. Zaręczyny to chwila wyjątkowa, nie każdy chce, aby ta sytuacja miała miejsce wśród osób trzecich. Większość kobiet preferuje ustronne miejsca, w którym zostaniecie sam na sam. Ona wtedy na spokojnie podejmie decyzje prosto z serca, a nie pod presją widzów.

Ciekawe pomysły na zaręczyny znajdziesz też na stronie Ślubno-weselna.

Zaręczyny – co i jak ?

  1. Przygotowania (zakup pierścionka, kwiatów,  ewentualna rezerwacja wybranego przez nas miejsca, zakup upominków dla rodziców narzeczonej).
  2.  Zaręczyny (wybór odpowiedniego miejsca i sytuacji, mężczyzna klęka na kolano kierując odpowiednie słowa do swojej wybranki, zakłada pierścionek na palec serdeczny u prawej dłoni)
  3.  Spotkanie z rodzicami (mężczyzna prosi o rękę kobiety jej ojca)

Zaręczyny, a rodzice

Jak widzicie powyższa kolejność zaręczyn odbiega od dawnej tradycji. Kiedyś wyglądało to inaczej, gdyż całe oświadczyny odbywały się w obecności rodziców. Ówcześnie młodym zależy na indywidualności i intymności podczas tego wydarzenia. Wówczas spotkanie z rodzicami odbywa się po oficjalnych zaręczynach. Narzeczeni spotykają się z rodzicami przyszłej panny młodej (czasami w rodzicami obojga), podczas której mężczyzna pyta ojca młodej o rękę. Przyjmuje się, że powinno się dać rodzicom niewielki upominek – mamy zazwyczaj dostają kwiaty lub wino, a ojcowie inne alkohole.

 

Post a Comment