Strój Pana Młodego

Dodane przez administrator
16
marzec

Strój Pana Młodego. Ten cudowny dzień Państwa młodych wymaga nie tylko od Pani Młodej Cudownej kreacji, ale i przydał by się idealny garnitur dla Pana Młodego. Choć moda męska nie podlega tak ogromnym zmianom jak damska, co ma również przełożenie w modzie ślubnej, to jednak każdy sezon przynosi pewne nowości i trendy. Ten dzień już sam w sobie jest stresujący, ale milo by było gdyby Pan młody wyglądał wyjątkowo, inaczej niż w pracy czy na co dzień. Pan Młody przede wszystkim powinien ubrać się tak, żeby czuć się dobrze i mieć tą pewność siebie, że dobrze się prezentujemy.

mlodyBardzo powoli znika skłonność do wybierania strojów, które będą w późniejszym czasie służyć jako strój wieczorowy. Coraz częściej mężczyźni szukają ubioru tylko na tę wyjątkową okazję. Dla mężczyzny na tę niezwykłą ceremonię najlepszy jest klasyczny garnitur z gładkiego materiału. Wybór kolorów garnituru jest bardzo szeroki: od czarnego lub granatowego po beż i pastele. Kamizelka powinna być uszyta z tego samego materiału, co spodnie i marynarka. Do tego pasuje biała koszula lub ecru, jeśli Panna Młoda ma suknię w tym kolorze i jedwabny krawat. Pięknie komponuje się z frakiem suknia o kroju tradycyjnym rozszerzającym się do dołu z gorsetem podkreślającym talię.

To co można zauważyć w męskiej modzie ślubnej to sezonowe zmiany w kolorystyce garniturów: I tak latem przeważają kolory pastelowe czyli błękity, beże, pistacje i szarobłękitny. Jednak od kilku sezonów utrzymuje się również klasyczna stylistyka w postaci czerni, grafitów i granatów.
Za najbardziej elegancki męski strój wizytowy uważa się frak. Możemy wybrać dwa rodzaje fraka: ten klasyczny jaki noszą dyrygenci orkiestr oraz frak angielski potocznie zwany jaskółką. Jeżeli zdecydujemy się na klasyczną odmianę, pamiętajmy, że dodatki również powinny być klasyczne: biała koszula z usztywnianym gorsem, biała wiązana mucha i kamizelka (również biała) z dużym wycięciem w kształcie litery V.

Jeżeli wybierzemy wersję angielską, możemy ubrać ciemnoszarą marynarkę do czarnych spodni plus jasną kamizelkę. Dodatki są niezmienne.
Innymi prawami rządzi się smoking. Ten wyjątkowy strój wymaga białej koszuli z łamanym kołnierzem, czarnej muchy oraz pasa hiszpańskiego, ewentualnie kamizelki. Obowiązkowo kolor muchy powinien synchronizować z kolorem pasa. Tak więc jeśli postanowimy zmienić tradycyjny czarny kolor muszki na inny, powinniśmy pomyśleć również o zmianie pasa smokingowego. Przez długie lata bardzo modny był pas i muszka koloru bordowego, jednak na przyszły sezon modne będą również kolory takie jak aluminium, srebro i stal.
Dobrze skomponowane dodatki świadczą w stroju Pana jak i Panny Młodej o klasie. Wyrażają charakter i osobowość. Świetnie dobrane tworzą wyśmienitą oprawę i powodują, że każdy strój nawet trzyczęściowy garnitur nabiera zupełnie nowego charakteru. “Bądź sobą” to motto tych, którzy stoją przed ołtarzem. Bardzo gustowne dodatki – muchy i krawaty utrzymane w różnych stylach, chuste-czki do butonierki i fulary, dodatki czyli spinki do mankietów, perły do fularów i eleganckie obuwie są niczym wisienka na weselnym torcie.

Post a Comment