Ślub w stylu boho

Dodane przez Dominika Rycak
5
październik

Ślub w stylu boho

Wianek na głowie, drewno, szklane ozdoby, dużo pięknych świeżych kwiatów i roślin, to najczęstsze skojarzenia ze ślubem w stylu boho. Przez ostatnie lata można zaobserwować duże zainteresowanie stylem boho przez młode pary, a szczególnie panny młode.

Styl boho – co to jest?

Boho wywodzi się od słowa bohema – niepowtarzalne kreatywne środowisko artystyczne. Najpopularniejsze skojarzenia ze stylem boho to wygoda, swoboda, kreatywność, brak ograniczeń, pomysłowość. Czyli jednym słowem macie pełne pole do popisu. To o czym dzisiaj napisałam to tylko namiastka całej głowy pomysłów, którą wy możecie poszerzać razem ze mną.

Dom weselny

Gdy młoda para decyduje się na wesele w stylu boho zazwyczaj szuka domu weselnego, a raczej dworku, gdzie sala będzie miała drewniane wnętrze. Częsty wybór pada również na stodoły, to też już coraz popularniejsza propozycja. Wiele osób oferuje wynajem takiego miejsca do którego jest dostarczany catering. Sala weselna jest zazwyczaj drewniana, obrusy śnieżno białe, wodne dekoracje w szkle i przede wszystkim dużo kwiatów, często polnych lub zielone rośliny. Dodatki są w srebrnym lub złotym kolorze to wszystko zależy już od preferencji młodych. Styl boho to również piękne własnoręcznie robione dekoracje i ozdoby. Znaczącym elementem jest także oświetlenie, zrobione często z żarówek lub świeczek.

Suknia w stylu boho

Delikatna, zwiewna, często koronkowa to słowa opisująca w stu procentach suknie boho. Zauważyłam również, że panny młode wybierają sukienki dwu częściowe. Osobiście uważam, że to jest po prostu hit! Wesele – piękna długa sukienka, czasami nawet dodatkowo przedłużana, a na poprawinach – góra z wczorajszego wieczora i krótka spódnica lub inna wersja długiej. I nikt nie powie Wam, że jesteście ubrane w to samo.

Za to panowie stawiają na swój ulubiony garnitur, lecz szaleją z całą resztą. Tutaj mamy dwie opcje albo drewno, albo kwiaty. Kwiecista butonierka, piękne polne kwiaty przypięte do marynarki, drewniany zegarek lub może nawet drewniana muszka. Widzieliście już takie cuda?

Zaproszenia w stylu boho

Jeżeli mówimy o zaproszeniach to zapraszam do grona czytelników eko maniaków. Zaproszenia w stylu boho są wykonane z papieru, tektury, takiej zwykłej szarej. Dodatkowo często są przewiązane sznurkiem w takim samym kolorze. Motywy kwiatowe i napisy, tak jak już wcześniej ustaliliśmy srebrne bądź złote, są umieszczone na specjalnej nakładce. W internecie możecie znaleźć mnóstwo inspiracji pod zaproszenia. Wiele firm oferuje możliwość realizacji swojego własnego pomysłu na zaproszenia. Oczywiście jeżeli chcecie być niepowtarzalni.

 

 

Zobacz też sukienki na wesele dla 60 latki

Post a Comment