Przygotowania do ślubu- 6 punktów

Dodane przez administrator
6
lipiec

Po zazwyczaj długim okresie związku, kiedy zasugerowałaś mu oświadczyny wszystkim możliwymi sposobami, a on w końcu domyślił się i poprosił o rękę, na co ty ze łzami w oczach i bez wahania odpowiedziałaś TAK… przychodzi ciężki okres, który wy i wasi bliscy zapamiętacie na długie lata. Zaczynają się bowiem przygotowania do ślubu. Długi i wyczerpujący okres trudnych decyzji, negocjacji, szukania, przeczesywania stron internetowych, dzwonienia i dekorowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty, które przed ślubem muszą zostać odhaczone. Jeśli wszystko z tej listy jest gotowe- możesz spać spokojnie, jeśli nie, mamy nadzieję, że przypomnimy Ci o tym na czas.

 

Rezerwacja sali i dekoracje

Jest to jeden z ważniejszych punktów, to czy macie się o co martwić czy też nie zależy od czasu jaki wam pozostał do ceremonii. Jeśli planujecie ślub z dużym wyprzedzeniem to zapewne bez problemu znajdzie się wolna sala i to wy będziecie mieli możliwość jej wyboru. Sytuacja komplikuje się, kiedy zależy wam na czasie bo ślub tuż tuż. Ładne sale są rozchwytywane na kilka lat do przodu i możemy liczyć albo na zwolnienie miejsca co jest bardzo ryzykowne, albo musimy zadowolić się mniej okazałym miejscem. Zawsze pozostaje nam poszukanie sali w okolicy, dalszej lub bliższej, to jednak zobowiązuje nas i naszych gości do zbędnych podróży.

 

Wyżywienie podczas wesela

Jeśli miejsce, w którym organizujemy imprezę weselną oferuje nam także wyżywienie to ten punkt właściwie mamy z głowy. Restauracje czy sale z cateringiem posiadają najczęściej gotowe menu w różnych standardach na różne okazje. Inną opcją jest zamówienie gotowego cateringu gdzie też dostaniemy pakiety do wyboru a jeszcze inną zatrudnienie kucharek. Co w takim razie warto podać na weselu? Coraz częściej odchodzi się od przesadzania z mięsnymi potrawami, jeszcze kilka lat temu standardem było liczenie 3 kawałków mięsa na osobę gdzie w praktyce średnio każdy zjadał 0,7 kawałka. Brano pod uwagę także dzieci i osoby, które mięsa nie jedzą a jest ich coraz więcej. Naszym zdaniem 1 kawałek na osobę to w zupełności wystarczająca dawka mięsa. Poza oczywistymi potrawami jak zupa, ziemniaki i pyzy warto pomyśleć o frytkach. Na pewno dzieci będą nimi bardziej ucieszone a i nie jeden dorosły się skusi. Tort to sprawa indywidualna, podobnie jak ciasta czy dania kolacyjne- tutaj nie mamy w czym podpowiadać. Chętnie jednak zwrócimy jeszcze uwagę na barek, miejsce w którym znajdziemy różne alkohole- przez wino, szampana, zapas wódki, piwo, Maliub, Jacka Danielsa, koktajle po napoje bezalkoholowe jak szampan dla dzieci czy piwo bez % dla kierowców. Każdy będzie mógł poczęstować się czym lubi i stworzyć swoją mieszankę.
Zaproszenia

Kolejna istotna część naszych przygotowań. Jeśli wiemy już, że ceremonia się odbędzie, wiemy gdzie i kiedy nie pozostaje nam nic innego jak stworzyć listę gości, należy dokładnie przeanalizować listę i dać sobie czas na przemyślenie jej. Ważne aby nie zapraszać osób przy których będziemy się źle czuli (o ile nie są z bardzo bliskiej rodziny) i ważne aby nie zrobić przykrości nikomu ważnemu. Po stworzeniu ostatecznej listy nadchodzi czas na rozesłanie ślubnych zaproszeń. Zaleca się, aby każdy zaproszony otrzymał informację przynajmniej  na 3 miesiące przed wydarzeniem… o ile nie jest to spontaniczny ślub organizowany na szybko ;). W zaproszeniu powinno się uwzględnić oczywiście miejsce i czas ale poza informacjami niezbędnymi wskazane jest umieszczenie dopisku o dostarczeniu odpowiedzi do wyznaczonego terminu i podanie numeru telefonu. Na zaproszeniu także możemy wspomnieć o tym aby zamiast kwiatów goście przynosili na przykład zdrapki, wino czy słodycze. Wiele osób uważa mówienie o swoich oczekiwaniach prezentowych za niestosowne, jednak liczni goście zaoszczędzą w ten sposób czas na szukanie nietrafionych prezentów czy wyrzucania pieniędzy na kwiaty, które pocieszą oko tylko kilka tygodni. Zamiast tego lepiej nowy etap życia zacząć z kilkuletnim zapasem wina 😉 Przykładem takich gotowych zaproszeń na naszym rodzimym rynku mogą być ślubne zaproszenia z-milosci.pl.

 

Orkiestra

Co do tego punktu zapewne zdania będą bardzo podzielone, jedni wolą DJ-a, inni orkiestrę na żywo a jeszcze innym wystarczy puszczenie muzyki z komputera. Kwestia gustu. Przy ostatniej opcji możemy sporo zaoszczędzić i otrzymać muzykę w lepszej, oryginalnej jakości jednak na pewno znajdą się osoby, które wolą posłuchać żywej orkiestry, oddać imprezę w ich ręce aby przeprowadzili zabawy i poderwali gości do tańca.

 

Suknia ślubna

Sprawa stroju często pozostawiana jest na sam koniec co powoduje w niezliczonych przypadkach bóle głowy z nerwów. Gro kobiet już od dziecka ogląda suknie w salonach i Internecie i ma już swój typ. Na ostatniej prostej może jednak okazać się, że w wymarzonej sukni po prostu źle wyglądamy wtedy trzeba będzie wprowadzać poprawki lub szukać na nowo. Szczęśliwe są te panie, które suknie otrzymują po mamie czy teściowej, oszczędza im to wiele zachodu i pieniędzy jednak warunkiem jest to, że suknia musi się podobać. Ciekawym trickiem jest robienie sobie zdjęcia w każdej z przymierzanych sukni, kreacja musi być nie tylko ładna w lustrze ale przecież i na zdjęciach! Jako ciekawostkę mogę napisać, że standardowe białe suknie przeznaczone są wyłącznie dla dziewic, od czego oczywiście bardzo często się odchodzi.

 

Fotograf

Oraz/ lub kamerzysta. Zestaw niezbędny na każdym weselu, możemy udać się do kilaku zakładów fotograficznych, dopytać o ceny, pakiety, jakość i ilość zdjęć a następnie wybrać najatrakcyjniejszy. Jeśli chcemy zaoszczędzić zawsze możemy poprosić kogoś z uczestników o zrobienie zdjęć, w gronie gości w 97% przypadków znajdzie się osoba lubiąca fotografować. Nie rezygnujmy ze zdjęć nawet jeśli wydają się one oklepane. Nie musimy przecież zawsze wykonywać całej sesji ślubnej ale pamiątka z przed ołtarza będzie na pewno z czasem coraz cenniejsza i bez wątpienia nie pożałujemy, wszak to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Warto go uwiecznić, nawet na selfie 😉

 

Zobacz też mybaze.com/pl/inspiracje-sukienki-na-wesele-dla-60-latki

Post a Comment