Pomysły na pierwszy taniec

Dodane przez administrator
11
styczeń

Jeśli chcesz mieć wesele z prawdziwego zdarzenia, skorzystaj z prezentowanych przez nas pomysłów na pierwszy taniec. W ostatnim czasie przyszłe panny młode pragną wyłamać się z utartych konwencji dotyczących wesela. W końcu jest to jeden z najważniejszych dni w życiu, dlatego każdy pragnie, aby był on jedyny w swoim rodzaju. Jeśli planujesz wyjątkowe wesele, poniżej znajdziesz kilka interesujących pomysłów na pierwszy taniec.

Naucz się tańca

Wyobraź sobie zdumienie na twarzach twoich gości kiedy ty i twój świeżo upieczony mąż wychodzicie na parkiet i przedstawiacie dokładnie opracowany choreograficznie taniec! Będzie to nie tylko dobra zabawa dla waszych gości, ale i coś, co ty i twój mąż będziecie mogli już zawsze wspominać. Po prostu wybierzcie jakiś dobry teledysk i nauczcie się tańca do danej piosenki. Jeśli wraz z partnerem jesteście utalentowanymi tancerzami, możecie sami obmyślić ruchy! Tytuły, które możecie wykorzystać to np. “Crazy Little Thing Called Love” grupy Queen, “Fever” Peggy Lee lub “It had to be you” Franka Sinatry.

Pierwszego tańca możecie nauczyć się od profesjonalistów i to bez wychodzenia z domu. Wystarczy poszukać w internecie kursów i opanować zaprezentowaną na nich choreografię. To znacznie wygodniejsze i tańsze rozwiązanie, niż kursy tańca „w realu”.




Niech inni się włączą

Jeśli jesteś jedną z tych panien młodych, które nie lubią być zbyt długo w centrum zainteresowania, być może zechcesz zaprosić wszystkich gości do włączenia się w taniec z tobą i twoim mężem. Jest to uroczy zwrot w kierunku tradycyjnego pierwszego tańca a twoi goście chętnie wezmą udział w czymś tak romantycznym. Utwory idealnie nadające się na grupowy taniec to np. „The Glory of Love” Jimmy’ego Durante, „Everything I Do” Bryana Adamsa czy “A Groovy Kind of Love” (wykonywany przez wielu różnych artystów).

Odkryj inną kulturę

Zamiast tradycyjnego pierwszego tańca, dlaczego by nie urozmaicić wesela elementami zapożyczonymi z innych kręgów kulturowych? Na przykład w Hiszpanii do tradycji należy taniec sequidillas manchega, w czasie którego goście na zmianę tańczą z panną młodą. Zgodnie ze zwyczajem, kolejni tańczący wręczają pieniądze gdy przychodzi ich kolej; ty możesz poprosić, aby zamiast tego napisali życzenia dla młodej pary i wręczali je na kartkach. Z drobną pomocą DJ-a, który podawałby odpowiednie wskazówki, mogłaby to być przyjemna zabawa. Dowiedz się także o tradycyjnych tańcach z innych krajów, np. Indii – być może spodoba ci się taniec rodem z Bollywood. Pierwszy taniec uważa się za wyjątkowy moment weselnej zabawy. Z odrobiną wyobraźni możesz sprawić, że będzie on jeszcze bardziej niepowtarzalny!

Albo zaszalej i wybierz coś nowoczesnego i śmiesznego 🙂

Post a Comment