Planujesz ślub i wesele w tym roku? Te zasady musisz znać

Dodane przez Marta
18
kwiecień

Artykuł sponsorowany

Organizację wesela to nie lada wyzwanie. Warto podzielić sobie całą organizację imprezy na poszczególne etapy. W pierwszej kolejności należy oszacować budżet, który możemy wydać na urządzenie ślubu i wesela. Po drugie podzielić konkretne działania na etapy. W odpowiednim czasie poszukać Sali, zespołu, wyznaczyć listę gości, kupić zaproszenia ślubne. Oprócz zdolności organizacyjnych warto znać też zasady dobrego wychowania, które bardzo przydadzą nam się przy organizacji ślubu i wesela.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak właściwie zachować się wobec gości,
  • kiedy ich zaprosić,
  • jak wybrać ciekawe, eleganckie zaproszenia ślubne

Trendy w aranżacji ślubu i wesela cyklicznie się zmieniają. Nie zmienia się tylko jedno – ogromne zaangażowanie pary młodej w organizację tego ważnego dnia. Chęć dopięcia wszystkiego z perfekcją, duże wydatki na ślub i wesele, a także to, że trzeba zrobić wiele by zadowolić naszych gości. Zaproszenia ślubne, wystrój Sali, ozdoby kwiatowe weselne także powinny pasować do pary młodej. Warto więc zająć się tym wszystkim po kolei mając na względzie przede wszystkim to, by w tym dniu panna młoda czuła się dobrze. Zadowolenie gości również jest ważne. Dlatego wystarczy poznać kilka ważnych zasad, a wszystko będzie dobrze.

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne? Jak wybrać wzór zaproszeń ślubnych?

Zaproszenie ślubne to ważny element całej uroczystości. To one wyrażają charakter pary młodej oraz styl w jakim zostanie urządzony ślub oraz przyjęcie weselne. Zaproszenia weselne warto rozdać odpowiednio wcześniej, mniej więcej na 8 do 6 tygodni przed samą uroczystością. Miło, jeśli najbliższą rodzinę mieszkającą w pobliżu nas zaprosimy osobiście, a do dalszej rodziny wyślemy zaproszenia pocztą z wyprzedzeniem. To ważne, szczególnie jeśli rodzina będzie przyjeżdżała do nas z daleka i musi zaplanować sobie dłuższą podroż na nasze przyjęcie weselne. Jeśli chodzi o zaproszenia dla rodziny spoza naszego miejsca zamieszkania warto pamiętać o tym, że zaproszenie ślubne powinno zawierać nie tylko informacje o dacie i miejscu uroczystości, godzinie jej rozpoczęcia, miejscu odbycia się przyjęcia weselnego, ale także informacje o noclegach zaplanowanych dla zaproszonych przyjezdnych gości. To ukłon w stronę gości, który pozwoli im poczuć się pewniej i czuć chcianym na naszym weselu. Zdarza się bowiem tak, że część gości rezygnuje z przyjazdu, ponieważ nie ma własnych środków finansowych na wynajęcie sobie hotelu na czas przybycia na nasze przyjęcie weselne.

Coraz częściej zdarza się też, że zapraszając gości weselnych zapraszamy ich z dziećmi, bądź jedynie osoby dorosłe. Warto to także zaznaczyć w zaproszeniu ślubnym, by potem nie było żadnych pretensji, że przyjęcie weselne odbywa się bez małoletnich gości. Jeśli jednak zapraszamy gości z dziećmi musimy pamiętać o tym, że dobrze jest zapewnić małym gościom zabawę, na przykład z animatorem. Dzięki temu zarówno maluchy jak i ich rodzice będą się świetnie bawić. Naturalnie generuje to koszty, jednak sprawi, że wszyscy nasi goście będą czuli się lepiej.

Popularne w ostatnim czasie jest również to, że na zaproszeniu ślubnym przyszli małżonkowie proszą o konkretne prezenty bądź wsparcie organizacji charytatywnej zamiast kupna tradycyjnych kwiatów czy butelki wina. To także w zgrabny sposób można ująć na zaproszeniu ślubnym. Warto także zawierać prośbą o informacje na temat diety i uczuleń pokarmowych gości. To coraz częściej spotykana sytuacja, kiedy para młoda wychodzi naprzeciw swoim gościom, którzy są wegetarianami, weganami, bądź mają dietę pokarmową ze względu na stan swojego zdrowia.

Więcej ciekawych porad na temat wysyłania zaproszeń ślubnych można znaleźć np. tutaj: https://amelia-wedding.pl/blog/kiedy-wysyla-sie-zaproszenia-na-slub-poradnik-dla-narzeczonych.

Jak już wspominaliśmy, zaproszenia ślubne należy wysłać z wyprzedzeniem bądź wręczyć osobiście, jeśli mamy taką możliwość. Warto nie drukować imion i nazwisk gości w zaproszeniu ślubnym, a wpisać jej ręcznie. To także sprawia miłe wrażenie, szczególnie wśród starszego pokolenia gości.

Zaproszenia ślubne z powodzeniem zamówimy w Internecie, dopasowując wzory zaproszenia ślubnego do naszych indywidualnych upodobań. Możemy także je maksymalnie spersonalizować, wklejając na przykład zdjęcie przyszłych małżonków, układając własny tekst zaproszenia, dodając śmieszne wierszyki bądź tradycyjne wiersze polskich poetów. Możliwości mamy bardzo wiele. Design zaproszeń ślubnych także jest bardzo zróżnicowany. Zaproszenia mogą być rolowane, drukowane na matowym bądź połyskującym papierze, na czerpanym papierze. Materiałów do wyboru jest naprawdę wiele, a zaproszenia ślubne kupimy w bardzo atrakcyjnych cenach. Zamówienie zaproszeń ślubnych, ich realizacja i wydruk są bardzo szybkie (np. w Amelia-Wedding).

Co, jeśli nic nam się nie podoba lub potrzebujemy tanie zaproszenia ślubne?

Może zdarzyć się też tak, że proponowane przez różne firmy zaproszenia ślubne nie przypadną nam gustu. W takim przypadku pozostaje zaprojektować sobie wymarzone, personalizowane zaproszenia ślubne samodzielnie. Możemy to zrobić z pomocą darmowych programów graficznych i zlecić drukarni wydrukowanie odpowiedniej ilości zaproszeń. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zaproszenia ślubne wyglądają tak, jak chcieliśmy. Możemy wybrać samodzielnie czcionkę, skonsultować projekt zaproszenia ślubnego z drukarnią i zamówić wydruk. Zamawiając zaproszenia ślubne warto pamiętać o zakupie kilku sztuk więcej.  Może okazać się bowiem tak, że część zaproszonych już gości odmówi przybycia na uroczystość, zwolnią nam się miejsca i będziemy mogli jeszcze kogoś w późniejszym terminie doprosić. Szczególnie może to się tyczyć przyjaciół, którzy mogą zostać zaproszeni w krótszym terminie. Warto też zastanowić się nad tym, czy chcemy mieć osobne zaproszenie ślubne dla gości zapraszanych zarówno na ślub jak i wesele i dla tych zaproszonych tylko na ceremonię ślubną. W ten sposób wygląd i treść zaproszenia mogą być zupełnie odmienna. Zaproszenia na wesele możemy wysłać lub rozdać dużo wcześniej, a zaproszenie na sam ślub nieco później. Dowolność w wyborze zaproszeń ślubnych jest naprawdę ogromna (warto zobaczyć przykłady np. na https://waszekwiaty.pl/zaproszenia-slubne-amelia-wedding). Możliwości jest bardzo wiele i warto z nich korzystać.

Post a Comment