Obrączki szczerozłote, ale czy tylko?

Dodane przez Dominika Rycak
12
październik

Obrączki ślubne to chyba najważniejsza rzecz podczas ceremonii  ślubnej. Założenie obrączek skupia uwagę wszystkich gości i jest najbardziej stresującą chwilą dla młodej pary. Tylko jakie obrączki wybrać? Złote? Srebrne? A może drewniane?

Symbolika 

Obrączki najbardziej ogólnie oznaczają dowód naszej miłości. Lecz dawniej ich symbolika zmieniała się ze względu na materiał wykonania. Pierścienie z miedzi i mosiądzu – uczucie jakim mężczyzna obdarowuje kobietę. Obrączki ze złota i srebra – świadczą o głębokim zaufaniu jakim obdarza mąż swoją przyszłą żonę.

Rodzaje obrączek

Srebrne i złote – klasyka ówczesnych czasów, coraz popularniejsze stają się te wykonane z białego złota. Na rynku można spotkać obrączki wykonane z dwóch materiałów lub młodzi pragną nosić różne kolory np. Pani młoda nosie srebrne/ z białego złota, a Pan młody nosi złote.

Drewniane – piękne i cudowne, duże pole manewru do zdobień, kolorów i oryginalności wykonania. Niestety o drewniane trzeba bardzo, ale to bardzo dbać. Drewno jest materiałem, które jest mało odporne na uszkodzenia, zarysowania i wodę.

Czarne złoto – moje prywatne odkrycie, hit jak dla mnie, tak bardzo nietypowe, piękne, a wręcz szlachetne. Coś dla fanów czarnego, nawet na palcu 😀

I teraz trzeba powiedzieć kilka ważnych słów. Obrączki, które zakładamy na palec mają być ponad czasowe, odpowiednio dobrane, trwałe, bo przecież to nasza ozdoba na całe życie. Nikt nie każe ich Wam kupować u jubilera za nie wiadomo jakie pieniądze. Znam wiele osób, co przetopiły złotą biżuterię na swoje obrączki. To bardzo dobry pomysł, gdy chcecie zrealizować swój pomysł.

Inspiracji jest dużo: z odbiciem palca, tłoczone, ażurowe, z grawerem daty, bądź imienia, z linią życia, z diamentem dla Pani Młodej, dopasowujące się do siebie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest abyście się dobrze zastanowili nad swoją decyzją, w co zainwestujecie swoje pieniądze.

Czym kierować się podczas kupna obrączek ?

  • dopasowanie rozmiaru
  • trwałość materiału i odporność na zarysowania
  • dobranie koloru do naszego gustu – srebro, żółte złoto, białe złoto, czarne złoto
  • oryginalność

 

 

 

Post a Comment