Masz już swój planer?

Dodane przez Dominika Rycak
24
wrzesień

Planowanie ślubu może przytłoczyć każdego. Masz już swój plan? Kiedy kościół? Kwiaty? Sukienka? Goście… i wiele innych rzeczy. Do opanowania całej sytuacji wystarczy planer

Plany ślubne

Organizowanie tego typu imprez ułatwia nam planer, organizer, niezbędnik – zwał jak zwał. Uważam, że to jednen z bardziej przydatnych gadżetów przy planowaniu ślubu czy wesela. Można ułożyć sobie plan działania, odznaczyć już zaplanowane rzeczy. Taki planer ślubny jest ułatwieniem dla nie jednych nowożeńców.

Planowanie ślubu – od czego zacząć?

Najczęściej w organizerach znajdują się strony z informacjami, co powinniśmy zaplanować np. pół roku wcześniej, 3 miesiące wcześniej, czy miesiąc wcześniej. Zawiera także listę gości, których chcemy zaprosić wraz z numerami kontaktowymi czy miejsce na wypisywanie lub wklejanie inspiracji. A także…

 

  • podpowiedzi odnośnie wariantów ubioru Pani Młodej i Pana Młodego
  • obrączki – koszt, kiedy zamówić czy odebrać
  • zaproszenia – warianty do wyboru, termin odbioru
  • obliczanie budżetu związanego z drukarnią, kwiaciarnią, restauracją, kościołem, kamerzystą i fotografem, a nawet podróż poślubna
  • lista dokumentów do załatwienia
  • miejsce na schowanie dokumentów
  • lista przydatnych akcesoriów

I wiele, wiele innych…

Jak zrobić planer ślubny?

Dla bardziej ambitnych można narysować planer lub stworzyć graficznie samemu. Wszystko wydrukować na twardym papierze, ozdobić i albo oprawić w brzeg, albo w spirale.

Dla mniej ambitnych są przygotowane odpowiednie formularze i plakaty do pobrania na stronach internetowych za darmo, więc wystarczy wydrukować i spiąć. Planer mamy gotowy.

Za to największe leniuszki lub po prostu osoby ceniące czyjąś pracę mogą zakupić internetowo lub w księgarniach takie planery od 30-40 zł do nawet 100 zł i więcej. Cena zależy od zawartości, informacji i poradników zawartych w środku, a także od materiału, z którego jest wykonany.

Planer do…

Istnieje wiele planerów. Ten odnośnie wesela czy ślubu to tylko przykład. Planer może być przydatny do każdej organizowanej imprezy, do budowy mieszkania, do remontu, do projektów w pracy, w szkole czy na uczelni. Planer możesz nawet wykorzystywać do codziennych notatek, wyjazdów i planów. Jest to na tyle poręczna i przydatna rzecz, że sprawdza się u każdego bez względu na płeć, wiek czy rodzaj naszych codziennych obowiązków.

 

Post a Comment