Masaż Stemplami Ryżowymi — czyli jak przenieść się ze zgiełku miasta do oazy spokoju?

Dodane przez administrator
9
wrzesień

głowa modelki masowana przez masażystkę

Możliwe, że wiele razy miałaś okazje usłyszeć o różnych technikach masażu wywodzących się z tradycji japońskich, tajskich czy też indonezyjskich. Jeśli tak to na pewno wiesz, że jest ich wiele i mają wiele zastosowań, a grono osób, które je kochają stale rośnie. Ciężko się zresztą temu dziwić, szczególnie w przedślubnym napięciu. Dlaczego więc spośród tylu możliwości wybrać masaż stemplami ryżowymi?

Czym jest masaż stemplami?

Zacznijmy od tego, na czym właściwie polega ta technika. Sercem zabiegu są wspomniane już stemple, wbrew temu, co może się wydawać, nie są to skomplikowane narzędzia dostępne tylko dla wybranych. Ich przygotowanie zaczyna się od stworzenia specjalnie wyselekcjonowanej mieszanki. Konfiguracji jest mnóstwo, ponieważ ilu specjalistów i przeznaczeń tyle mieszanek. Zawartość stempli może być różna, czasami są to mieszanki sproszkowanych ziół, roślin leczniczych z dodatkiem olejków, a nawet piasku, czy też kamieni. Jednak my skupimy się dzisiaj na tych, do których wykorzystywany jest ryż.

Nalewanie olejku do masażu na dłoń

Stemple ryżowe

Mieszanka odpowiednio przygotowanego ryżu oraz olejków jest zamykana w kawałkach bawełny, a następnie, co najważniejsze podgrzewana przed masażem. Ciepło gra tutaj niemałą rolę, dlatego stemple najpierw rozgrzewa się do pożądanego stopnia, a następnie przez cały czas trwania masażu dba się o to, by ich temperatura była odpowiednio wysoka. Metody podgrzewania stempli także mogą się od siebie różnić w zależności od zawartości. Można użyć do tego pary wodnej, a także zanurzyć je w kąpieli ziołowej, mlecznej lub odpowiednim oleju.

masaż stemplami

Skutki masażu stemplami ryżowymi.

Po rozpracowaniu masażu stemplami ryżowymi od strony technicznej należy zagłębić się także w to, jakie przynosi skutki, a są one zbawienne.  W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na aspekt wykorzystywanego w masażu ciepła. Poza tym, że odczuwane na skórze jest zwyczajnie dużo przyjemniejszym uczuciem od zimna, wywołuje ono pocenie się. Często nie doceniamy tego procesu w naszym organizmie. Jednak to właśnie on powoduje, że organizm pozbywa się zalegających toksyn, które gromadzą się w nim każdego dnia i wywołują wiele problemów skórnych i zdrowotnych.

Kolejna ogromna zaleta to fakt, że stemple ryżowe dzięki swojej formie dopasowują się doskonale do kształtu ciała, a co za tym idzie, docierają do każdego mięśnia, który potrzebuje rozluźnienia. Dlatego zabieg ten sprawdzi się idealnie dla każdego, kto odczuwa napięcie mięśniowe i potrzebuje odprężenia. Dzięki odpowiednim uciskom skóry poprzez stemple ryżowe napięcia i ból są likwidowane nawet już po pierwszym zabiegu.

Bawełniana tkanina, która tworzy otoczkę stempla w kontakcie ze skórą, tworzy efekt delikatnego peelingu. Dzięki tarciu oraz wykorzystaniu ciepła zostaje pobudzone mikrokrążenie, a wraz z nim przemiana materii. Skutkuje to nie tylko wzrostem elastyczności skóry i poprawą jej kolorytu, ale także jest doskonałym wsparciem dla walki z cellulitem i zatrzymującą się w organizmie wodą.

masaż stemplami w salonie Yasumi

Masaż stemplami to rozkosz także dla duszy.

Poza efektami dla ciała masaż stemplami ryżowymi ma także zbawienne działanie dla duszy. Dzięki likwidacji napięć mięśni wpływa na obniżenie poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu. Dodatkowo w czasie zabiegu jest okazja do oczyszczenia umysłu i całkowitego odprężenia, dzięki czemu z gabinetu wychodzi się oczyszczonym zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Masaż stemplami ryżowymi przeznaczony jest szczególnie dla osób zmagających się z dokuczliwym bólem mięśni, dużym poziomem stresu, czy też ze stanami depresyjnymi i nerwicami. Każdemu, kto spędza wiele godzin w pozycji siedzącej przyniesie ogromną ulgę, a osobom, które są w procesie oczyszczania organizmu, skutecznie pomoże w detoksykacji, jednym z najlepszych miejsc, gdzie można wykonać masaż stemplami ryżowymi jest salon Yasumi w Toruniu na ulicy Ślaskiego 2.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Post a Comment