Kwiaty, które sprawdzą się w przypadku wiązanek ślubnych

Dodane przez administrator
19
wrzesień

Wiązanka ślubna spełnia bardzo ważną rolę w dniu ślubu i powinna charakteryzować się nie tylko wyjątkowym i czarującym wyglądem, ale również trwałością. Dlatego bardzo ważne jest dopasowanie wszystkich cech bukietu do gatunku wybranych roślin. Nie wszystkie kwiaty są odpowiednie do poszczególnych kształtów wiązanek, a nawet do bukietów ślubnych.

Klasyczne kwiaty – róże

Ten gatunek jest ponadczasowy i nigdy nie wyjdzie z mody. Róże dają szerokie pole do popisu florystom, dlatego wiele wiązanek ślubnych komponowanych jest właśnie z ich udziałem. Butik Amarant szczególnie poleca róże do bukietów ślubnych, ponieważ oprócz szerokiego wyboru kolorów i rozmiarów, róże są również trwałe, a ponadto doskonale pachną. Atutem kwiatów jest także ich uniwersalność, ponieważ róże perfekcyjnie komponują się z innymi gatunkami i mogą być stosowane do każdego kształtu bukietu. Piękno róż jest na tyle wyjątkowe, że kwiaty są jednym z niewielu gatunków, które doskonale wyglądają we własnym towarzystwie. Bukiet złożony wyłącznie z róż na niezwykłe walory estetyczne.

 

Frezje – subtelność i zapach w jednym

Niezwykle delikatnym gatunkiem są frezje. Drobne kwiaty dostępne w kwiaciarniach przez cały rok zachwycają również niepowtarzalną, intensywną wonią. Atutem są również barwy kwiatów – frezje występują w kolorze lawendowym, żółtym, rdzawym, białym i różowym. Doskonale prezentuje się jako główny bohater wiązanki, a także jako dodatek i wypełniacz bukietu. W zależności od ułożenia, frezje świetnie wyglądają w wiązankach naturalnych, jak i bardziej eleganckich i stylizowanych, takich jak berło czy round.

 

Majestatyczne kalie i lilie

Coraz częściej wybierane do bukietów ślubnych są piękne kalie i lilie. Jeszcze kilka lat temu unikano ich z powodu przesądów, obecnie doceniane są niezwykle estetyczne kształty, intensywny zapach, a także trwałość. Gładka faktura oraz rozmiar kwiatów będą pasować do bogato zdobionych sukni z koronką, licznymi haftami, koralikami czy cyrkoniami.

 

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Post a Comment