Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Dodane przez administrator
28
marzec

Choć sytuacja na rynku pracy w Polsce w ostatnich latach poprawiła się, a płace poszły nieco w górę, część osób nadal ma problem ze swoimi finansami. Liczne wydatki na rodzinę, dzieci, czy po prostu na zwyczajne życie powodują, że w wielu gospodarstwach domowych zaczyna brakować pieniędzy na codzienne sprawy. Życie „od pierwszego do pierwszego” dla nikogo nie jest łatwe, szczególnie, jeśli w międzyczasie chce się sprawiać sobie i bliskim drobne przyjemności. Często jednak wyjazd na wczasy, czy choćby wyjście do kina, czy restauracji staje się niemożliwe, ponieważ brakuje na to gotówki. W takiej sytuacji część rodzin decyduje się na kredyty gotówkowe, które nie tylko pomagają w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb, ale także ułatwiają planowanie większych przyjemności. Są one też dobrym wyjściem awaryjnym w sytuacji, kiedy dotyka nas potrzeba niespodziewanych wydatków.

 

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto ?

Prośby o wsparcie do rodziny są bardzo krępujące, a poza tym nie zawsze odnoszą pozytywny efekt. Wsparcie się kredytem gotówkowym niejednokrotnie może być dla nas bardzo pomocne. Taka opcja ma wiele zalet. W banku nie dotyczy nas problem braku dyskrecji, a wszystkie formalności możemy załatwić bardzo szybko. Przede wszystkim w zdecydowanej większości przypadków nie musimy podawać, do czego będą nam potrzebne pieniądze, co znacznie zwiększa poczucie prywatności. Wysokość kwoty, jaką chcemy otrzymać również może być bardzo zróżnicowana. Często składanymi wnioskami są te o kredyt w wysokości od 1000 do 10 000 pln, jednak zdarzają się także osoby, które zaciągają kredyt na kwoty do 250 000 pln w razie potrzeby większych inwestycji. Okres kredytowania również jest bardzo różny i w niektórych bankach może sięgać nawet 12 lat. Część z nich zapewnia także takie udogodnienia jak możliwość czasowego zwolnienia z konieczności opłacania rat. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy nasza sytuacja finansowa znacznie pogorszy się, na przykład w skutek utraty pracy, czy innych nieprzewidzianych okoliczności.

Możliwość załatwienia wszystkich formalności przez internet znacznie upraszcza całą sytuację, a dodatkowym plusem jest fakt, że po otrzymaniu kredytu pieniądze możemy otrzymać zarówno w gotówce, jak i bezpośrednio na wskazany przez nas rachunek bankowy.

 

Pierwsze kroki przy kredycie gotówkowym

Pierwszymi czynnościami, jakie musimy podjąć gdy planujemy uruchomić kredyt w banku będzie sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. Taką możliwość zapewnia serwis https://finanse.rankomat.pl Wprowadzając do systemu informacje o naszym aktualnym statusie majątkowym otrzymujemy porównanie kredytów z 19 banków. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że każda oferta, którą otrzymujemy jest indywidualnie dopasowana do naszych potrzeb. Propozycje kredytowe otrzymamy już po kilku minutach na naszą skrzynkę mailową wraz z ich wszystkimi szczegółami. Cały proces jest prosty i każdy użytkownik zainteresowany pożyczką powinien łatwo sobie z nim poradzić.

 

Zdolność kredytowa – co to takiego ?

Przy kalkulacji naszej zdolności kredytowej liczyć się będzie kilka rzeczy. Brana jest pod uwagę przede wszystkim nasza sytuacja materialna oraz mieszkaniowa. Posiadając stałe zatrudnienie znacznie zwiększamy szanse na uzyskanie kredytu. Są one tym wyższe, im większa jest wysokość otrzymywanego przez nas wynagrodzenia. Również sytuacja małżonka nie jest bez znaczenia przy kalkulacji zdolności kredytowej. Liczy się przede wszystkim stały dochód, dlatego rencista, czy emeryt również ma szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego.

Korzystanie z takich portali jak https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/ jest bardzo pomocne. Trzeba bowiem pamiętać, że RRSO, czyli całkowita rata kredytu o kwocie w tej samej wysokości może się różnić nawet o 20% w zależności od banku, w którym ubiegamy się o pożyczkę. Dane, które podajemy są wykorzystywane jedynie do porównania ofert bankowych i ustalenia zdolności kredytowej, dlatego nie musimy martwić się o naszą prywatność.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

Post a Comment