Kieszonkowy poradnik przyszłego Pana Młodego

Dodane przez administrator
28
czerwiec

Do wyjątkowego dnia w życiu także mężczyzna powinien się doskonale przygotować. Podpowiemy od czego zacząć.

Chociaż to dziewczynki czekają na dzień, kiedy będą mogły założyć białą suknię i stanąć przed ołtarzem z tym jedynym i ukochanym, to dla mężczyzny ten dzień jest także bardzo ważny. Przygotowując się, dobrze jest dobrze zaplanować ślubną strategię.

Planując uroczystość

Pierwszym poważnym krokiem, który mężczyzna czyni na drodze do małżeństwa jest zakup pierścionka zaręczynowego. Bardzo często nie pamięta się, że to właśnie zaręczyny, a dokładniej ich przyjęcie, powinny rozpocząć czas intensywnych przygotowań do ślubu i wesela. Wiele kwestii związanych ze ślubem należy podjąć razem: kwestie terminu, listy gości czy odpłatności warto dokładnie odpowiednio wcześniej omówić. Dawny zwyczaj mówił, że alkohol na wesele zapewnia rodzina pana młodego. Podobnie to mężczyzna jest finansowo odpowiedzialny za zamówienie i zakup obrączek oraz bukietu ślubnego przyszłej żony oraz zapewnienie młodym środka transportu do kościoła lub urzędu. Dziś zwyczaje te praktykowane bywają raczej sporadycznie, większość decyzji zapada między dwojgiem młodych ludzi demokratycznie.

Ubranie dla pana młodego

Kiedy już ustalona zostanie data, miejsce i kolor przewodni, a także kiedy panna młoda opowie o swojej wizji na suknię, pan młody może przystąpić do poszukiwań ubrania dla siebie. Nie należy zapominać, że w tym wyjątkowym dniu pan młody jest niejako ozdobą dla swojej żony, która powinna w tym dniu błyszczeć najpiękniej. Dla mężczyzny, najbardziej popularny jest aktualnie trzyczęściowy garnitur, zazwyczaj razem z białą koszulą i krawatem dobranym do koloru przewodniego wesela. Warto wspomnieć, że garnitur jest odpowiedni na uroczystości, które odbywają się około południa i wczesnym popołudniem. Jeśli nie brakuje nam odwagi, a ślub został zaplanowany na późne popołudnie lub wieczór, możemy poszukać innych modeli eleganckiego męskiego stroju ślubnego, a pomóc nam w tym może internetowa wyszukiwarka modowa zippini.pl. Zestawy proponowane dla pana młodego obejmują smoking lub frak z odpowiednio dobraną koszula i dodatkami: muchą i poszetką. O ile frak czy smoking nie powinny występować w innym niż klasycznym kolorze, o tyle kolor garnituru staje się bardziej demokratyczny i można go śmielej dobrać do kreacji panny młodej. Inną kwestią są wesela tematyczne, gdzie państwo młodzi występują w kreacjach z konkretnej epoki, na przykład lat trzydziestych. We wszystkich przypadkach dotyczących ubioru męskiego konieczne jest znalezienie odpowiednich butów. Oczywiście polecane są wygodne buty ze skóry w modelu i kolorze odpowiednim do całości ubioru pana młodego. Aby nie zgubić się w gąszczu ofert, poszukiwania można zacząć od przeglądu butów na zippini: https://zippini.pl/buty-meskie. Na pewno poszukiwania warto rozpocząć tuż po zaręczynach i nie czekać na ostatnie dni przed ślubem.

W dniu ślubu

Przygotowania, którym poddaje się pan młody przed ceremonią, bywają równie długie i wyczerpujące jak przygotowania panny młodej. O fryzjerze, manicure czy kosmetyczce warto pomyśleć wcześniej i umówić się z odpowiednim wyprzedzeniem, zupełnie jak panna młoda. Ten niezwykle ważny dzień warto rozpocząć od dobrego śniadania i relaksującego rytuału. Warto wcześniej zaplanować i wypisać sobie wszystkie konieczne działania, z odbiorem kwiatów włącznie. Warto przygotować sobie wcześniej ubrania i obrączki. Skontaktować się ze świadkiem i wysłać przyszłej żonie smsa z wyznaniem miłości. W gruncie rzeczy to właśnie miłość jest w tym wyjątkowym dniu najważniejsza.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Post a Comment