Kawa na ślubie? – jak najbardziej!

Dodane przez administrator
14
grudzień

Ślub zalicza się do jednej z najważniejszych ceremonii w życiu. Zależy nam na tym aby sala budziła podziw, jedzenie było wyborne, a orkiestra grała tak jak nigdy dotąd. W natłoku spraw do załatwienia i dopinania wszystkiego na ostatni guzik, nie mamy czasu w spokoju usiąść. Jest jednak jedna rzecz o którą powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności- nasi goście!

Zaproszenia na pięknym ozdobnym papierze już dawno poszły w świat, przyjaciele i rodzina zjeżdżają na uroczystość nierzadko z bardzo daleka- jak zatem zadbać o energię i dobrą atmosferę na sali? Odpowiedź jest banalnie prosta: Kawa!

Jak podawać kawę na weselu?

Ten aromatyczny napój towarzyszy nam codziennie. Przywykliśmy do niego i nie wyobrażamy sobie pracy bez porannego „kopa”. Każdy ma swoją ulubioną kawę i parzy ją na swój sposób. Niektórzy przywykli do mocnej sypanej kawy inni wolą rozpuszczalną z mlekiem. Odwiedziny znajomych nie stanowią dla nas wyzwania logistycznego natomiast wesele na kilkaset osób może być nie lada wyzwaniem. Oczywiście firmy zajmujące się obsługą wesel nie mają problemu z przygotowaniem tego ożywczego napoju, jednak jakość i komfort gości jest naszą wizytówką. W ofercie kateringowej mamy wiele opcji jednak każda z nich będzie miała wady i zalety. Jak zatem podawać naszą kawę?

  • Optymalną opcją będzie na przykład stolik kawowy, do którego każdy spragniony energii gość będzie mógł bez przeszkód podejść. Gorąca woda, mleko oraz kawa sypana – sprawdź tutaj ustawione w widocznym miejscu na pewno będą dużym ułatwieniem dla kelnerów. Jednakże dosyć szybko kolejka może niebezpiecznie urosnąć.
  • Kolejnym rozwiązaniem jest umieszczenie kawy w menu. Każdy zainteresowany będzie mógł zamówić ją bezpośrednio u kelnera, Niestety trzeba się liczyć z tym że niektórzy goście mogą być zawstydzeni machaniem ręką na kelnera. Albo mogą poczuć  się skrępowani prosząc o 3 kawę z kolei.
  • Kawę rozpuszczalną którą można znaleźć tutaj możemy również umieścić na stole, tak aby każdy miał do niej łatwy dostęp bez potrzeby wstawania i chodzenia z filiżanką. Gorąca woda bez problemu zachowa swoją temperaturę jeżeli wlejemy ją do dzbanków umieszczonych na podgrzewaczach.

Kawa sypana czy rozpuszczalna – jaką wybrać na wesele?

Jeżeli już wiemy jak podawać kawę, należy się również zastanowić w jakiej formie. Dobra kawa na pewno będzie doceniona, a aromat wspaniale rozniesie się po całej sali. Smakoszy sypanej jak i zwykłej kawy jest prawdopodobnie tyle samo. Jednak trzeba się zastanowić jaką rolę kawa ma spełnić na naszym weselu. Po wszystkich ciastach, daniach i napojach bardzo często przychodzi znużenie i ociężałość. Wtedy właśnie jak nic innego pomoże kawa. Najlepiej mocna i aromatyczna. Szybko złagodzi skutki obżarstwa i pomoże nam stanąć na nogi. Kawa rozpuszczalna znajdziesz tutaj z reguły jest dużo mocniejsza od kawy sypanej. Z łatwością można kontrolować ilość nasypanego granulatu wedle naszego uznania. Nie potrzebuje też wrzątku co jest dużym atutem  przy zakrapianej imprezie na której może zdarzyć się wszystko. Czas parzenia również jest na plus, gdyż nie jesteśmy zmuszeni odczekać, aż napar nabierze odpowiedniej wyrazistości. Kawa sypana potrzebuje nieco więcej pracy i cierpliwości co na pewno wynagrodzi nam później lepszym smakiem. Sprawdzi się zatem na mniejszych weselach które przyjmują formę wykwintnego obiadu.

Wesele nie może obyć się bez kawy. Pobudzi zarówno gości jak i parę młodą, zapewniając wszystkim energię i dobry humor. Dlatego warto pamiętać aby dodać ją do swojego menu!

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Post a Comment