Po jakim czasie bycia w związku wziąć ślub

Dodane przez administrator
15
marzec

Po jakim czasie bycia w związku wziąć ślub. Wiemy że każdy związek jest inny, w jednym przypadku by stanąć przed ślubnym ołtarzem wystarczy kilka tygodni, a innym kilka lat. Dlatego i tutaj zagląda nauka, i oto przedstawia tylko propozycji, a w zasadzie punktów orientacyjnych.

Słynne 2 lata

Ogólną regułą przyjętą przez ekspertów są około dwa lata, które para powinna spędzić ze sobą zanim zdecyduje się na zawarcie małżeństwa. Jest to podobno dla większości ludzi optymalna ilość czasu, aby się poznać w miarę dobrze i ściągnąć różowe okulary przez które patrzymy na życie, ale i na nasz związek. Oczywiście, bardzo ważna jest częstotliwość ich spotkań i stopień wzajemnej otwartości. Ogólnie rzecz biorąc, dwa lata powinny być dla pary wystarczającym czasem, żeby zdecydować czy czują się ze sobą komfortowo, czy raczej po tym czasie drażnimy siebie nawzajem. Badania ukazują że większość związków kończy się właśnie przed 2 rokiem, mniej mamy skrupułów, więcej otwartości jak i szczerości, już na kłótnie nie reagujemy „dobrze kochanie” lecz ” nie, mam swoje zdanie”.

Czy warto czekać?
Psychologowie zajmujący się głównie doradztwem małżeńskim, mówią że, większość wartościowych rzeczy spotykających nas w życiu wymaga cierpliwości, zdolności do powściągnięcia własnych impulsów i odroczenia nagrody. Tyczy się to nie tylko wolnych związków, ale też wchodzenia w związek małżeński. Może okazać się, że osoba, którą postanowiliśmy poślubić na samym początku znajomości, wcale nie jest wyczekiwaną przez nas drugą połówką. Regułę dwóch wspólnych lat można zmienić na trzy lata, lecz dla większości ludzi wyda się to zbyt długim czasem. Wydłużenie okresu narzeczeństwa wiąże się z minimalizowaniem późniejszego ryzyka rozwodu.
Pewnie każdy z was zna kogoś, albo chociaż słyszał historię o kimś, kto po bardzo krótkim czasie znajomości wziął ślub, a następnie latami żył lub wciąż żyje w bardzo szczęśliwym małżeństwie, albo był z kimś 5 lat i się rozstał. Jednymi słowy to od was zależny kiedy powiecie, że znacie się na tyle, ufacie sobie, jesteście szczerzy, i nie możecie żyć bez siebie, a na pytanie czy to rutyna odpowiadanie że to miłość czas iść dalej.

Pamiętajcie tylko, aby uświadomić sobie że wasz związek to naprawdę coś pięknego, a nie tylko wzajemne przyzwyczajenie, rutyna i wygoda. Lepiej odłożyć zaślubiny o rok niż za 2 lata się rozwodzić.

Post a Comment