Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Dodane przez administrator
6
kwiecień

Narzeczeni organizujący ślub oraz przyjęcie weselne stają przed licznymi dylematami. Wybór zaproszeń ślubnych nie jest może najtrudniejszą decyzją, jaką przyjdzie im podjąć, ale z pewnością nie należy do prostych.

Olbrzymia gama dostępnych wzorów, motywów, rodzaju papieru czy typów czcionki nie ułatwia wyboru zaproszenia. Czym się kierować przy zamawianiu weselnych powiadomień?

Wyjątkowe czy uniwersalne zaproszenia ślubne?

Niepisana reguła mówi, że papeteria weselna i ślubna powinna być spójna ze stylem uroczystości oraz aranżacją sali weselnej. Bywa jednak tak, że przyszli małżonkowie postanowią inaczej, ponieważ wolą postawić na oryginalność. Niezależnie od tego zaproszenia na ślub to pierwszy element, na który napotykają przyszli goście, więc dla większości młodych ważne, aby były jedyne w swoim rodzaju.

Na wybór powiadomień wpływ ma kilka czynników, począwszy od budżetu, a skończywszy na preferencjach zamawiających. Jeśli chodzi o kwestię ceny, najtańsze opcje to minimalistyczne zaproszenia wydrukowane na zwykłym papierze, pozbawione zdobień, nierzadko ograniczone do jednej karty. Z kolei wśród najdroższych można znaleźć modele na uszlachetnionym papierze, z fantazyjnym fontem oraz dodatkowymi kartami. Co do preferencji, narzeczeni mogą zdecydować się na klasyczne zaproszenia ślubne, które zawsze prezentują się znakomicie. Mogą też sięgnąć po nieszablonowy wariant, zgodny z najmodniejszym trendem czy przykuwający wzrok nietypową formą (np. dekoracjami z drewna, jutowego sznurka lub piórek).

Zaproszenia z katalogu czy indywidualny projekt?

Przed zakupem weselnych powiadomień państwo młodzi powinni przemyśleć kilka kwestii. Między innymi, muszą odpowiedzieć sobie na pytania o to, czy chcą stworzyć indywidualny (co za tym idzie, droższy) projekt, czy wolą gotowe rozwiązanie z katalogu. Wiele sklepów, w tym Pracownia zaproszeń Kartkownia, oferuje możliwość personalizacji zaproszeń, co zajmuje mniej czasu niż opracowanie w pełni unikatowego projektu.

Kolejne udogodnienie dostępne dla klientów to próbki. Dzięki nim zainteresowani mają szansę sprawdzenia, jak wybrane opcje wyglądają „na żywo”. Ocenią intensywność kolorów, czytelność zadruku oraz fontu, a także samą fakturę papieru. To świetne rozwiązanie dla wahających się, którzy mogą zobaczyć jedno ślubne powiadomienie i przekonać się, czy właśnie taki efekt chcieli uzyskać.

Idealna papeteria weselna i ślubna

Perfekcyjne zawiadomienia weselne to takie, które podobają się zarówno narzeczonym, jak i gościom. Powinny sprawiać, że zaproszeni będą czuć się oczekiwani, a nawet wyróżnieni. Warto zadbać o jakość ich wykonania, ponieważ poza swoją podstawową rolą (przekaz informacji o ceremonii) pełnią również funkcję pamiątki.

Współcześnie przyszli małżonkowie z łatwością wyszukają nie tylko zaproszenia ślubne, ale całe zestawy papeterii ślubnej, która idealnie wpasuje się w styl ich przyjęcia weselnego. Tym sposobem podkreślą dodatkami charakter uroczystości, a jednocześnie pokażą gościom swój gust. Piękna karta przypominająca obrazek malowany akwarelami, ekskluzywny kredowy papier przewiązany złotym sznurkiem, przyjemna dla oka zieleń motywu w stylu boho – każda para znajdzie coś dla siebie.

 

 

Artykuł partnerski

Post a Comment