Jak wybrać wygodne buty do ślubu?

Dodane przez administrator
12
czerwiec

Wygodne buty ślubne to podstawa. Zobaczcie czym się sugerować przy ich wyborze. Dziś kobiety bardziej niż kiedykolwiek myślą o sobie i jeśli nie są zdeterminowane tylko stylizacją, w większości starają się wybierać buty przede wszystkim wygodne. Na co zwracać uwagę przy wyborze butów ślubnych?

Jak wybrać wygodne buty do ślubu?
W typowym obuwiu ślubnym królują obecnie dwa materiały – satyna oraz naturalna skóra. Satyna, jako że stanowi materiał tekstylny, zazwyczaj dobrze komponuje się z suknią. Skóra, przede wszystkim licowa, jest z kolei praktyczniejsza – odporna na zabrudzenia, trwalsza i lepiej dopasowuje się do stopy. Coraz chętniej wybierane są również buty zamszowe bądź welurowe. Pomimo, że pod pewnymi względami są mniej praktyczne, świetnie dopasowują się do stopy, przez co są bardzo wygodne.
Na co zwracać uwagę wybierając buty ślubne:

1. Właściwy rozmiar

Każdy but, szczególnie ten bez paska podtrzymującego, powinien być dłuższy od stopy najwyżej o kilka milimetrów. Nigdy nie wybierajmy butów za dużych, ani w sam raz, iż stopa może w każdej chwili spuchnąć, a skórzane buty bardzo ciężko się rozciągają.

2. Kształt czubka dobrany stopy

Kształt czubka (noska) najlepiej uzależnić od kształtu stopy. Na przykład, jeśli palce są szeroko rozstawione, a drugi i trzeci palec są podobnej długości jak palec duży, panna młoda nie powinna wybierać butów ze szpiczastymi lub migdałowymi noskami.

 

3. Miękka wkładka pod wyściółką

Jeśli stopy są podatne na otarcia i odparzenia, szczególną uwagę należy zwrócić na materiały wykończeniowe oraz wkładkę pod wyściółką. Kobiety o wrażliwych stopach powinny wziąć pod uwagę szpilki lub czółenka wykonane z naturalnej skóry.

 

4. Możliwości rozchodzenia

Butów nie należy kupować tuż przed ślubem, gdyż należy je wcześniej rozchodzić, a ponadto trzeba je mieć również na przymiarki sukni ślubnej. Warto wiedzieć, że możliwości rozchodzenia butów są różne i zależą zarówno od materiałów, jak i od fasonów.

Jakie buty dla kogo:

Buty z paskiem T-bar

Buty z pionowym paseczkiem (T-bar) można polecić paniom, które chcą optycznie wydłużyć stopy. Ale należy wiedzieć, że w takim obuwiu szczególnie źle wyglądają stopy „wylewające się” – pasek wybrzusza się, przez co but nie leży ładnie.
Buty klasyczne z wcięciem „V”

Jeśli stopa „wylewa się” z buta, najlepsze będą buty klasyczne, bez otwartych boków, dobrze obejmujące stopę. Najlepiej, by miały wcięcie w kształcie „V”, co zmniejszy efekt „wylewania się” stopy tuż za linią palców.
Sandałki

Wysokie obcasy

Jeśli kobieta na co dzień nie chodzi w 12-centymetrowych szpilkach, wybór takich butów na własny ślub może być nie najlepszym pomysłem. Ogólnie im wyższy i węższy obcas, tym mniejsza stabilność.

Post a Comment