Jak wybrać salę na wesele?

Dodane przez administrator
3
październik

Ślub i wesele to zazwyczaj najważniejsze dni w życiu młodych ludzi. Sama organizacja wesela nie należy jednak do łatwy zadań – przede wszystkim wiąże się z koniecznością do pilnowania wielu aspektów, dzięki którym ten wyjątkowy dzień będzie naprawdę niezapomniany i cudowny (zarówno dla Młodej Pary, jak i dla wszystkich obecnych gości).

Jednym z najważniejszych aspektów organizacji wesele jest wybór odpowiedniej sali weselnej. Na podjęciu odpowiedniej decyzji co do wyboru miejsca na wesele warto jest zastanowić się odpowiednio wcześniej, ponieważ w większości sal weselnych niestety bardzo długo oczekuje się na wolne terminy. Szacuje się, że sala weselna powinna być zarezerwowane na około 2 lub nawet 3 lata przed terminem ślubu. Bez wątpienia powinna to więc być jedna z pierwszych rzeczy, jako młoda para powinna załatwić w trakcie ślubnych organizacji. W większości przypadków decydując się na wynajem określonej sali weselnej należy podpisać umowę z jej właścicielem oraz wpłacić zaliczkę – pozostała część pieniędzy rozliczana jest przed weselem lub tuż po nim, co w dużej mierze zależy od preferencji właścicieli i organizatorów.

Wybór odpowiedniej sali weselnej powinien być uzależniony od kilku aspektów. Rezerwując salę należy wziąć pod uwagę między innymi liczbę gości – tak, żeby móc swobodnie rozmieścić stoły oraz zapewnić swobodny miejsce na tańczenie. Decydując się na dane miejsce, warto jest sprawdzić czy sala weselna dysponuje kuchnią oraz zapleczem gastronomicznym – w innym przypadku nie będzie możliwości zatrudnienia kucharzy i kucharek, a jedynie zdecydować się na catering. Innym aspektem, który z pewnością warto jest dopilnować jest odpowiedni wystrój sali – w większości przypadków właściciele sali skłaniają się ku temu, aby organizatorzy wesela (czyli młoda para) samodzielnie dokonała odpowiadającego sobie wystroju lub zatrudniła firmę zewnętrzną, która zadba o odpowiedni nastrój i klimat w trakcie wesela.

Zamawiając salę weselną warto jest się także rozejrzeć się czy jest możliwość przenocowania gości w danym miejscu. Bez wątpienia hotel na wesele odgrywa bardzo dużą rolę, szczególnie w przypadku sytuacji, kiedy większość gości jest przyjezdnych. W hotelu mogą się oni swobodnie przygotować do uroczystości oraz odpocząć przed poprawinami.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

 

Post a Comment