Fotobudka na wesele?

Dodane przez administrator
27
kwiecień

Fotobudka na wesele, to świetna atrakcja dla gości. Urozmaica w dużym stopniu zabawę na weselu, ale każde gwarantuje świetną pamiątkę. Co to jest i skąd ta tradycja?

Trochę teorii:
Fotobudka (ang. photo booth) to urządzenie do robienia zdjęć i natychmiastowego wydruku na papierze fotograficznym.
Aby się odpowiednio przygotować do zdjęcia, przed każdym z nich fotopykacz informuje za ile sekund nastąpi pstryknięcie. Macie wówczas czas na odpowiednie przygotowanie, np. założenie gadżetu, przebrania, przybranie odpowiedniej pozy. Po wykonaniu ostatniego zdjęcia fotobudka rozpoczyna proces wydruku wykonanych zdjęć.

Po wydrukowaniu na wysokiej jakości papierze fotograficznym zdjęcia czekają gotowe do odbioru w podajniku. Fotopykacz drukuje zdjęcia na papierze o wymiarach 10 cm × 15 cm w układzie czterech zdjęć w dwóch rzędach po dwa oraz oferuje możliwość wyboru druku w kolorze, sepii lub w czerni i bieli.
Fotobudki są najbardziej popularne i znane w USA, Wielkiej Brytanii i Francja oraz w Japonii. W Polsce zyskują coraz większą popularność.
Historia fotobudki

Pierwsza fotobudka pojawiła się w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. To właśnie w USA rozrywkowy charakter fotobudki jest najbardziej popularny. Można ją spotkać w galeriach handlowych, na ulicach, na imprezach otwartych, nie mówiąc już o balach w szkołach średnich, urodzinach, czy weselach.
Konstruktorem pierwszej fotobudki był imigrant z Syberii Anatol M. Joseph (1894-1980). Jego „Studio Photomaton” na Broadwayu, między ulicami 51. i 52., zostało otwarte we wrześniu 1925 roku, a fotobudkę odwiedzało 7,5 tysiąca osób, a wśród nich m.in. gubernator stanu Nowy Jork. Cena jednego zdjęcia wynosiła 25 centów. Dwa lata później Anatol M. Josepho sprzedał swój wynalazek za milion dolarów.

Teraz nie musisz wydawać milionów, żeby pyknąć imprezową fotkę. Wystarczy, że zamówisz fotopykacza.

I teraz najprzyjemniejsze 🙂

Dla wszystkich którzy powołają się na portal wymarzony-ślub.pl otrzymujecie 10% rabatu na wynajem fotobudki. Sprawdziliśmy firmę jak i ceny od A do Z i z czystym sumieniem polecamy, rzetelna i profesjonalna usługa, gwarantująca super zabawę, a więcej informacji znajdziecie na stornie firmy.

www.fotopykacz.pl
Zarezerwuj telefonicznie
+48 501 159 142

Kontakt
Lublin, Poligonowa 2B
+48 501 159 142
info@fotopykacz.pl

Post a Comment