Dojrzała Panna Młoda – Czyli ślub po 40

Dodane przez administrator
13
marzec

Dojrzała Panna Młoda – Czyli ślub po 40. To już nie te czasy, gdy Panna Młoda miała 23, 25 a nawet 16 lat. W dawnych czasach „starą Panną Młodą” uważało się kobietę w wieku 26 i wyżej lat. Sukcesywnie z roku na rok wzrasta średnia wieku Panien Młodych, także tych, które na ślubnym kobiercu stają po raz pierwszy. Jak pokazują badania, coraz mniej zaskakujące są też dla nas Panny Młode bardziej dojrzałe, to znaczy po czterdziestym, pięćdziesiątym, a czasem nawet sześćdziesiątym roku życia. W końcu zaczynamy rozumieć, że nie wiek a miłość ma znaczenie, i nawet po 50tce można przeżyć swój jedyny, najpiękniejszy dzień w życiu.


Suknia ślubna Panny Młodej 40+

Najważniejsze aby za wszelką cenę nie odejmować sobie lat, odmładzać i wyglądać jak dwudziestolatka, o wiele lepiej jest postawić na szyk, elegancję i kobiecość. Wyboru tego należy dokonywać z rozwagą, to, co wygląda super na o 20 lat młodszych kobietach, na Pannach Młodych po czterdziestym roku życia nie będzie prezentowała się tak atrakcyjnie, a wprost przeciwnie. Zatem zrezygnujmy również w takim wypadku z krótkich sukien ślubnych oraz z dużym dekoltem, czy odkrytymi plecami, wyglądajmy elegancko i z klasą.
Panny Młode 40+ często rezygnują z białych sukien ślubnych, stawiając przy tym na kolory pastelowe, brązowe, odcienie szarości i złota czy nawet bardziej wyraziste, Ale jeśli marzysz o białej sukni ślubnej? ależ proszę bardzo, nie ma powodu do rezygnowania z niej, ale równie dobrze i bez kompleksów może wybrać suknie ze wspomnianej wyżej palety barw. Podobnie kwestia ma się jeśli chodzi o welon. Bo czy dojrzały wiek stoi na przeszkodzie, aby Panna Młoda mogła założyć welon? Również nie. To nie te czasy gdy biały welon musiała mieć „kobieta czysta”. Kiedyś biały welon oznaczał nietykalność, dziewictwo itp. ale odpowiedzmy sobie szczerze, czy każda Pani Młoda z welonem to … no więc właśnie.
Jeśli chodzi o resztę dodatków, np. buty, wydaje się nam iż nie ma większego znaczenia, podobnie jak w innych przypadkach, najważniejsze aby pasowała do sukni, dodatki, biżuteria czy bukiet ślubny, także nie ma tu granic. Aby wszystko było z dobrym smakiem, i przede wszystkim pasowało do siebie.

Fryzura i makijaż Panny Młodej 40+

Podobnie jak w przypadku dwudziestoletniej Panny Młodej, odradzamy wszelkie urodowe eksperymenty. Chodzi o radykalne zamiany długości fryzury, koloru włosów, jak i kosmetyczne zabiegi na twarzy. Jeśli okaże się, że nie były udane, możemy mieć zbyt mało czasu, aby poprawić ich niekorzystne efekty. Decydując się na wybór ślubnej fryzury powinnyśmy postawić na naturalność i elegancję, a zrezygnować z ekstrawaganckich upięć, na przykład na rzecz stylowych koków czy delikatnie rozpuszczonych włosów. Minimalizm to słowo klucz również w przypadku makijażu.

A więc drogie przyszłe Panie Młode 40+ wszystko dozwolone, aby w odpowiednim smaku, i dobrym dopasowaniu dodatków do sukni.
Dojrzała Panna Młoda – Czyli ślub po 40

Zobacz też sukienki dla 60 latki

Post a Comment