Jak dobrać halkę do sukni? Zalety i wady halki.

Dodane przez administrator
8
listopad

Jak dobrać halkę do sukni? Zalety i wady halki. Ile sukien ślubnych tyle styli halek, ale jak wybrać tą odpowiednią? jakie są ich rodzaje? Właśnie halka nadaje ostateczny kształt sukni ślubnej. Postaramy się krótko i jasno wytłumaczyć.

Rodzaje halek
Głównie wyróżniamy dwa rodzaje najpopularniejszych halek pod suknię ślubną.

– Na kole (jednym, dwóch i więcej) na krynolinach metalowych lub plastikowych
– Miękka tiulowa
Halka na kole

Nadaje sukni trwały kształt, jest jednak nieco sztywna i ciężka, ale za to nadaje niesamowity efekt sukni.
Dzięki niej dół sukienki się lepiej prezentuje, nawet gdy halka ma tylko jedno koło na samym dole, często możemy ją zauważyć w sukni „rykba”, dzięki czemu sama suknie nie pląta się między nogami, zwłaszcza w tańcu lub podczas wyjścia z kościoła.

Obowiązkowe uzupełnienie dla sukni typu princeska

Za wadę możemy uznać brak wygody podczas siadania, czy przenoszenia Młodej przez próg, halka bardzo się unosi i jest widoczna, a do tego w niektórych „unoszeniach” widać co mamy pod suknią. Dlatego przed ślubem warto trochę oswoić się z halką i poćwiczyć, wstawanie, siadanie.

Miękka halka tiulowa

Jest lekka i delikatnie modeluje sukienki – szczególnie te o kroju w literę A.
Łatwo się ją nosi i wygodniej siada. Suknia bez usztywnienia może nieco wchodzić między nogi, i trochę „latać” no nogach.

Jak dobrać halkę do sukni?

Jeśli mamy dobrą krawcową, lub dobry salon sukni ślubnych, widząc suknię dopasują nam halkę, lub doradzą czy warto ją w ogóle mieć.
Jeżeli nie masz możliwości otrzymania takiej porady, to kupując suknię w salonie lub sklepie najlepiej poprosić o halkę (często jest dodatkowo płatna) i przymierzyć suknię z halką i bez niej. Dzięki temu zobaczysz jak się układa, gdy stoisz, ruszasz się, obracasz i chodzisz.
Jeżeli do już posiadanej sukni chcesz dokupić halkę, warto kupić np. na dwóch kołach. Jeżeli okaże się, że suknia zbyt odstaje, możesz przez małą dziurkę wyjąć jedno koło i po sprawie, tym bardziej, ze halka wcale nie jest taka droga
Rozkloszowana suknia ślubna na halce (fot. Piotr Bryja)

Rozkloszowana suknia ślubna na halce (fot. Piotr Bryja)

 

Zobacz też eleganckie sukienki dla 60 latki

Post a Comment