Jak dobrać halkę do sukni? Zalety i wady halki.

Dodane przez administrator
8
Listopad

Jak dobrać halkę do sukni? Zalety i wady halki. Ile sukien ślubnych tyle styli halek, ale jak wybrać tą odpowiednią? jakie są ich rodzaje? Właśnie halka nadaje ostateczny kształt sukni ślubnej. Postaramy się krótko i jasno wytłumaczyć.

Rodzaje halek
Głównie wyróżniamy dwa rodzaje najpopularniejszych halek pod suknię ślubną.

– Na kole (jednym, dwóch i więcej) na krynolinach metalowych lub plastikowych
– Miękka tiulowa
Halka na kole

Nadaje sukni trwały kształt, jest jednak nieco sztywna i ciężka, ale za to nadaje niesamowity efekt sukni.
Dzięki niej dół sukienki się lepiej prezentuje, nawet gdy halka ma tylko jedno koło na samym dole, często możemy ją zauważyć w sukni „rykba”, dzięki czemu sama suknie nie pląta się między nogami, zwłaszcza w tańcu lub podczas wyjścia z kościoła.

Obowiązkowe uzupełnienie dla sukni typu princeska

Za wadę możemy uznać brak wygody podczas siadania, czy przenoszenia Młodej przez próg, halka bardzo się unosi i jest widoczna, a do tego w niektórych „unoszeniach” widać co mamy pod suknią. Dlatego przed ślubem warto trochę oswoić się z halką i poćwiczyć, wstawanie, siadanie.

Miękka halka tiulowa

Jest lekka i delikatnie modeluje sukienki – szczególnie te o kroju w literę A.
Łatwo się ją nosi i wygodniej siada. Suknia bez usztywnienia może nieco wchodzić między nogi, i trochę „latać” no nogach.

Jak dobrać halkę do sukni?

Jeśli mamy dobrą krawcową, lub dobry salon sukni ślubnych, widząc suknię dopasują nam halkę, lub doradzą czy warto ją w ogóle mieć.
Jeżeli nie masz możliwości otrzymania takiej porady, to kupując suknię w salonie lub sklepie najlepiej poprosić o halkę (często jest dodatkowo płatna) i przymierzyć suknię z halką i bez niej. Dzięki temu zobaczysz jak się układa, gdy stoisz, ruszasz się, obracasz i chodzisz.
Jeżeli do już posiadanej sukni chcesz dokupić halkę, warto kupić np. na dwóch kołach. Jeżeli okaże się, że suknia zbyt odstaje, możesz przez małą dziurkę wyjąć jedno koło i po sprawie, tym bardziej, ze halka wcale nie jest taka droga
Rozkloszowana suknia ślubna na halce (fot. Piotr Bryja)

Rozkloszowana suknia ślubna na halce (fot. Piotr Bryja)

Udostępnij

Zostaw komentarz

Lub