DEKORACJE NA ŚLUB – PRAKTYCZNE PORADY

Dodane przez administrator
26
październik

Dekoracje ślubne to już niemal podstawa każdej tego typu imprezy. Niestety udekorowanie sali weselnej nie jest tak łatwe jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli.

Paradoksalnie nie jest też trudne – o ile posiadasz kreatywną duszę i nie boisz się wyzwań. Wszystko zależy też od dostępu do materiałów oraz pomysłu na motyw przewodni. Własnoręczne udekorowanie sali weselnej może przynieść wiele radości i satysfakcji z udanej realizacji podjętego przez siebie zadania – powodzenia!

Jeżeli nie czujesz się na siłach lub po prostu nie chcesz sam(a) się zajmować przystrajaniem sali weselnej – możesz bez większego problemu skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się zarówno organizacją, jak i przystrajaniem sal pod uroczystości. Jest to związane z dodatkowymi kosztami – jednak zawsze istnieje taka możliwość.

CO NA POCZĄTEK

Warto na samym początku wybrać odpowiednią salę weselną. Powinna już na starcie coś sobą reprezentować i być przyjemna dla oka. Niestety ma to olbrzymi wpływ na późniejsze koszty związane z jej przystrajaniem, jak i na sam efekt końcowy. Jeżeli sala jest w dobrym stanie technicznym, a ściany nie rażą oczu pstrokatymi kolorami – często wystarczy już kilka większych bukietów kwiatów w strategicznych miejscach oraz baloników dla uzyskania pożądanego efektu. Oczywiście – zawsze możesz stwierdzić, że uwielbiasz minimalizm i ascetyczne klimaty. Przecież to Twoje wesele i najważniejsze jest to, byś Ty czuł(a) się na nim komfortowo.

Kwestie, o które należy zadbać przy dekoracji sali weselnej:

1. Określić motyw przewodni

Być może jest to najważniejszy wybór, bowiem będzie on wam towarzyszył przez cały czas. Motywem może być zarówno kolor, jak i kształt. Rozejrzyj się wokoło, może znajdziesz jakieś źródło inspiracji?

2. Kwiaty naturalne

Musisz przyznać, że kwiaty stanowią podstawowy element niemal każdej dekoracji, i właśnie dlatego warto zadbać o ich świeżość i odpowiednią ilość. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem żywych lub sztucznych – podpowiadam, sztuczne będą wyglądały tandetnie i szkoda poświęcać na nie czasu i pieniędzy. Kolejną kwestią jest gatunek kwiatów, który powinien być zgodny z przyjętą konwencją – powinien przynajmniej nawiązywać do motywu przewodniego. Jeżeli wesele ma miejsce latem, zainteresuj się tym co aktualnie jest na czasie – pozwoli to na łatwiejszy dostęp do świeżych kwiatów i ograniczenie kosztów dodatkowych.

Najłatwiej będzie udać się na giełdę kwiatową – znajdziesz tam największy wybór gatunków, jak i dostawców w jednym miejscu. Wjazd na jej teren może być związany z koniecznością uiszczenia drobnej opłaty, ale jest to inwestycja, którą warto poczynić. No dobrze – mamy kwiaty, ale co dalej? Oczywiście ktoś musi zająć się przystrajaniem nimi sali. Może masz zaprzyjaźnioną florystkę – powierzenie jej tego zadania zdecydowanie ułatwiłoby realizację planu.

UWAGA: Kwiatami bez większego problemu przyozdobicie krzesła, poręcze oraz stoły gości i pary młodej.

3. Dekoracje stołów i krzeseł

Wspomniane wyżej kwiaty to jedno, inną kwestią jest wybór odpowiedniego obrusu oraz pasującego do niego „bieżniczka”, który zostanie położony po środku i będzie biegł wzdłuż całego stołu. Jeżeli nie boisz się nietypowych zabiegów stylistycznych – spróbuj zastosować różne konwencje kolorystyczne (tzw. przekładki), mogą one przynieść nieoczekiwanie dobry efekt.

4. Ściany i sufity

Jest to najtrudniejszy element układanki, jednak spokojnie. Najczęściej stosuje się dwa zabiegi: podczepia się pod sufit delikatny materiał, coś na wzór baldachimu. Uzyskuje się w ten sposób wrażenie ocieplenia pomieszczenia i sprawia , że sala wydaje się znacznie przytulniejsza. Można także sięgnąć po kolorowe wstęgi do dekoracji filarów i ścian.

 

 

 

Źródło zdjęcia:

https://slubnaplaneta.pl

Źródło: Artykuł partnerski 

Post a Comment