Co przyszła Panna Młoda i przyszły Pan Młody powinien wiedzieć?

Dodane przez administrator
5
styczeń

Ślub. Dla Pana Młodego:

Ślub to wielkie przeżycie. Możesz myśleć inaczej, ale ilość chłopaków, która traci głos w gardle przy ołtarzu mówi sama za siebie. Emocje to żaden wstyd, ale żeby wyjść z tej sytuacji obronną ręką, trzeba się do tego wydarzenia odpowiednio przygotować. Nowy garnitur, buty i (!) nowa bielizna to nie jest zbędny wydatek. Tym bardziej, że wszystkie te rzeczy będziesz mógł wykorzystać ponownie, w czym faktycznie tkwi zazwyczaj przewaga garnituru nad suknią ślubną.

Tymczasem jeśli będziesz wyglądał dobrze i będziesz miał poczucie, że Wasz ślub jest przygotowany profesjonalnie, bardziej pewny siebie staniesz w obliczu wielu par oczu, które zgromadzą się w kościele. Pamiętaj, że osoby, które przychodzą na Wasz ślub są Wam życzliwe, i przyszły świętować z Wami Waszą wspólną decyzję. Nie pozwól się przekonać żadnemu, nawet najlepszemu koledze, żeby „dla odwagi” wypić kieliszek czegoś mocniejszego przed wyjściem – nic nie robi tak złego wrażenia, jak Pan Młody, od którego dochodzi zapach alkoholu!

Wasz ślub i wesele to Wasze wspólne święto. Być może trochę prawdy jest w tym, że to także impreza dla bliskich i rodziny, ale to przede wszystkim Wy powinniście się dobrze bawić i mieć co wspominać. Warto rozsądnie zainwestować pieniądze. Zaplanujcie ślub i wesele tak, żeby każdy potencjalnie czuł się dobrze, porozmawiajcie z osobami doświadczonymi, w jaki sposób posadzić gości czy jakie dodatkowe atrakcje włączyć w plan tego dnia. Jeśli Wasi znajomi w ogóle się nie znają, może warto zrobić wcześniej domową imprezę?

Porozmawiaj ze swoją Narzeczoną. Niezależnie od tego, jak długo się znacie, ona na pewno przeżywa to święto i przywiązuje do niego wiele wagi. Może o tym mówić lub nie, wszystko zależy od osoby, ale emocje związane ze ślubem będą coraz większe. Rozmawiajcie i bądźcie ze sobą tak dużo, jak to tylko możliwe. Zaproś ją na spacer, do kina, wyciągnij potańczyć i przede wszystkim – angażuj się w przygotowania ślubne tak bardzo jak możesz. Miejcie pewność, że Wam obojgu zależy!
Ślub. Dla Panny Młodej:

Ślub i przygotowania do niego to czas wielkich emocji. To Wasz wyjątkowy dzień. Razem z Wami cieszyć się będą Wasi bliscy, przyjaciele i znajomi. I wierz mi, że wszyscy będą Tobą i Twoim (niedługo już) mężem zauroczeni. Zastanów się i powiedz Twojemu Narzeczonemu, czym chciałabyś się zająć, a o co nie chcesz się troszczyć. Jak sobie wyobrażacie Wasz ślub? Jak – wesele? Kogo chcecie zaprosić? W jakiej mierze chcecie sami zajmować się organizacją wszystkiego i ile czasu możecie na to poświęcić? Co jest dla Ciebie i dla Niego ważne? Organizowanie ślubu to niezmiernie czasochłonne zajęcie, które wymaga dbałości o olbrzymią ilość niezbędnych szczegółów. Jest to też jedyne takie wydarzenie w życiu.

Czas Waszych przygotowań do ślubu to czas, który w jak największej mierze powinniście spędzać wspólnie. Wyjdźcie razem na spacer, do znajomych, na rower. Pomyśl, co lubicie robić razem. Rozmawiajcie. Twój Mężczyzna też przeżywa przygotowania do ślubu, ale zapewne w inny sposób niż Ty. Częściej też panowie mają problemy z wyrażaniem własnych emocji.

Jedną z najważniejszych spraw w dniu ślubu jest bez wątpienia Twój wygląd. Nie bój się w niego zainwestować, ale pamiętaj, że mimo wszystko najważniejsza jest jednak Wasza decyzja. Nic innego.

Zastanówcie się, na jakie koszty jesteście przygotowani. Myślałaś już, co z sukienką ślubną? Wbrew obiegowej opinii to nieprawda, że sukienkę ślubną zakłada się tylko raz! Wszystko zależy od fantazji:). Równie dobrze suknię lub jej elementy możesz wziąć ze sobą w podróż poślubną, możesz ją też zakładać na każdą Waszą rocznicę lub po prostu dla niespodzianki od czasu do czasu.

Zwracaj uwagę na szczegóły, ale bądź elastyczna i otwarta na zmiany. Nie wszystko da się zaplanować, a czasem właśnie to niezaplanowane jest najbardziej niesamowite. Nie wszystkich da się też zadowolić. Ważne, żebyś to Ty razem z Twoim mężem na weselu dobrze się bawiła. I pamiętaj: Najpiękniejsza Panna Młoda to Panna Młoda Szczęśliwa!

Post a Comment